Vásárlási feltételek

Általános szerződési feltételek
Adatkezelési tájékoztató
Általános szerződési feltételek
ÁLTALÁNOS SZERZŐDÉSI FELTÉTELEK

ÁLTALÁNOS SZERZŐDÉSI FELTÉTELEK
Extra-Market Kft.

Utolsó módosítás: 2023. május 25.

  1. BEVEZETŐ RENDELKEZÉSEK

A jelen általános vásárlási feltételek (a továbbiakban: „Szerződés” vagy „ÁVF”) szabályozza a

Cégnév: Extra-Market Kft. Korlátolt Felelősségű Társaság
Székhely: 1087 Budapest, Könyves Kálmán körút 76. 
Cégjegyzékszám: 01-09-386318
Adószám: 29305696-2-43
Nyilvántartja: Fővárosi Törvényszék Cégbírósága
Képviseli: Németh Gergely György, Scheller Mátyás Richárd

E-mail: info@extramarket.hu
(a továbbiakban: „Szolgáltató”)

által a www.extramarket.hu weboldalon (a továbbiakban együttesen: „Weboldal”) keresztül nyújtott és a jelen ÁVF 2. pontjában részletesen meghatározott szolgáltatás (a továbbiakban: „Szolgáltatás”) igénybevevői (a továbbiakban: „Felhasználó”) közötti jogviszony részletes szabályait.

Jelen ÁVF célja, hogy egységes szerkezetben és átfogóan szabályozza a Szolgáltató és a Felhasználó valamint egyéb, jelen Szerződésben megjelölt felek közötti, a Szolgáltatással kapcsolatosan létrejövő jogviszonyt, a Szolgáltatás igénybevételének feltételeit, a Felhasználó és a Szolgáltató jogait és kötelezettségeit és felelősségi köreiket, valamint egyéb a Szolgáltatás szempontjából lényeges kérdéseket, így például azt, hogy a Felhasználó, mint fogyasztó az őt megillető fogyasztói jogokat hogyan, meddig és kivel szemben, mely csatornákon keresztül érvényesítheti.

A fentiekre tekintettel kérjük a Felhasználókat, hogy az alábbiakat figyelmesen olvassák el és amennyiben kérdésük merülne fel, úgy lehetőleg még a Szolgáltatás igénybevétele előtt forduljanak a Szolgáltatóhoz.

  1. AZ ÁLTALÁNOS VÁSÁRLÁSI FELTÉTELEK TÁRGYA ÉS HATÁLYA

2.1. A Szolgáltató jelen ÁVF szerinti Szolgáltatása keretében elsősorban a szerződött partnerei (a továbbiakban: „Szerződött Partner”) által forgalmazott termékek (a továbbiakban: „Termékek”) értékesítésének elősegítsége érdekében a Szerződött Partnerek ajánlatait, hirdetéseit jeleníti meg a Weboldalon, mint egy online piactéren, továbbá lehetőséget biztosít a Felhasználó részére, hogy a Termékeket a Szerződött Partnertől megvásárolja. Erre tekintettel a jelen ÁVF-ben foglalt, Szerződött Partnerekre vonatkozó ajánlatokat, rendelkezéseket a Szolgáltató, mint az egyes Szerződött Partnerek meghatalmazottja teszi közzé.

2.2. A fenti 2.1. pontban rögzítettekre tekintettel a Szolgáltató felhívja a Felhasználó figyelmét, hogy főszabályként jelen ÁVF alapján és tartalma szerint a Termékek megvásárlására irányuló szerződés a Szerződött Partner és a Felhasználó között jön létre. A Szolgáltató feladat és felelőssége ebben az esetben kizárólag az, hogy a Felhasználót és a Szerződött Partnert összekösse, a megrendeléshez szükséges adatokat összegyűjtse és a Szerződött Partner részére továbbítsa. A feladatköröknek és felelősségnek a Szolgáltató és Szerződött Partner megosztásával kapcsolatos részletes információ jelen Szerződés 15.13. pontjában található.

2.3. A fenti 2.1. és 2.2. pontban írtaktól eltérően, egyes esetekben a Termékek forgalmazója maga a Szolgáltató, így ebben az esetben a Termékek megvásárlására irányuló szerződés a Felhasználó és a Szolgáltató között jön létre. A Szolgáltató a Termékekkel kapcsolatosan közzétett ajánlatok mellett a „Legfontosabb információk” pontban minden esetben feltűnteti az adott Termék forgalmazóját, így a Felhasználó még a megrendelés leadása, azaz a szerződés létrejötte előtt meggyőződhet arról, hogy a jogviszony tényleges kivel jön létre.

2.4. A megrendeléssel a Felhasználó elismeri, hogy a jelen ÁVF-ben írtakat megismerte, áttanulmányozta, megértette, az abban foglaltakat magára nézve kötelezőnek ismeri el. A Felhasználó kötelessége és felelőssége, hogy a Weboldal használata és a Szolgáltatás igénybevétele előtt figyelmesen olvassa el jelen ÁVF-et, mert ennek elmaradása nem jelenti azt, hogy az ÁVF-ben foglaltak ne lennének irányadóak a felek jogviszonyára. Az ÁVF ezen felül tájékoztatást nyújt a Weboldal működéséről a Weboldal azon érdeklődő látogatói számára is, akik nem válnak Felhasználóvá.

2.5. Az ÁVF kiterjed valamennyi a Weboldalon keresztül nyújtott Szolgáltatást igénybe vevő Felhasználóra. A Szolgáltató az ÁVF változtatásának jogát fenntartja, az ÁVF legfrissebb változata a nyitólap tetején elhelyezett „Így működik” gombra kattintást követően vagy a nyitólap alján elhelyezett ‘Vásárlási Feltételek’ linkre kattintva érhető el. Az ÁVF változásairól a Szolgáltató külön értesítést nem küld, és nem tesz közzé, az ÁVF aktuális állapotát a Felhasználónak kell figyelemmel kísérnie. Az adott megrendelésre a megrendelés leadásának időpontjában hatályos ÁVF rendelkezései vonatkoznak.

  1. A SZOLGÁLTATÁS IGÉNYBEVÉTELE, REGISZTRÁCIÓ, A MEGRENDELÉS FOLYAMATA

3.1. A Weboldalt bárki szabadon látogathatja, anélkül, hogy a Szolgáltatást igénybe venné. Amennyiben azonban a Felhasználó a Szolgáltatást igénybe kívánja venni, úgy ahhoz jelen ÁVF és a Szolgáltató adatkezelési tájékoztatójának elfogadása szükséges a 3.6.9. pontban részletezett módon.

3.2. A hatályos jogszabályi rendelkezésekre tekintettel kiskorú, vagy akinek cselekvőképessége az adásvétel tekintetében, vagy teljeskörűen kizárt, kizárólag törvényes képviselője beleegyezésével, vagy útján veheti igénybe a Szolgáltatást. Ezen feltétel teljesítése a Felhasználó kötelessége és felelőssége, tekintettel arra, hogy a Szolgáltatónak nincs módja ezen feltételek meglétének egyedi vizsgálatára. Az ÁVF elfogadásával a Felhasználó egyúttal kijelenti, hogy az előbbi kizáró okok vele szemben nem állnak fenn.

3.3. A Weboldalon megvételre kínált Termékek értékesítése kizárólag fogyasztók valamint a Szolgáltató, illetve a Szerződött Partner tevékenységétől eltérő vállalkozások, mint végfelhasználók részére történik, azzal, hogy a végfelhasználók nem jogosultak a Termékeket tovább, illetve újra értékesíteni, amelyre tekintettel a Szolgáltató fenntartja a jogot, hogy ne fogadjon el olyan szerződéses ajánlatot, amelynél gyanú merül fel arra vonatkozóan, hogy újra-, illetve tovább-értékesítés céljából történt az ajánlattétel.

3.4. A Termékek kizárólag az egyéni felhasználáshoz szükséges mennyiségben kerülnek értékesítésre. Erre, valamint a rendelkezésre álló készlet végességére tekintettel a Szolgáltató az egyes Termékek esetében korlátozhatja az egy és ugyanazon megrendelés keretében megvásárolható darabszámot.

3.5. Regisztráció

3.5.1. Ahhoz, hogy a Felhasználó a Szolgáltatást igénybe vegye nincs szükség a Weboldalon történő regisztrációra, azonban a lehetőség bármelyik Felhasználó számára adott, hogy a későbbiekben kényelmesen, a felhasználói fiókjába belépve, pár kattintással adhassa le megrendeléseit.

3.5.2. Regisztrációra bármely megrendelés során lehetőség van, a megrendelési folyamat végén a „Regisztrálok” jelzés mellett elhelyezett jelölőnégyzet kipipálásával. A regisztráció azonban csak az adott vásárlási folyamat befejezésével, azaz a „Vásárlás” gombra kattintással lesz végleges.

3.5.3. A regisztrációval a Felhasználónak a megrendelési folyamat során megadott, a jelen ÁVF 3.6.7. pontjában megadott adatai kerülnek elmentésre, így egy következő megrendelés során, a Felhasználó a fiókjába történő belépéssel könnyedén előhívhatja azokat, ezzel is meggyorsítva a megrendelés folyamatát. A regisztrációhoz megadott személyes adatoknak a személyazonosító okmányban írtakkal egyezőnek kell lenniük, mely a Felhasználó kizárólagos felelőssége, csakúgy, mint a megadott adatok helyességének ellenőrzése.

3.5.4. A fiókba történő belépéshez használható felhasználónév az az e-mail cím, amit a Felhasználó azon megrendelés során megad, amikor a regisztrációt is kezdeményezi.

3.5.5. A felhasználói fiókba történő belépéshez szükséges első jelszót a Szolgáltató rendszere automatikusan generálja, melyet a regisztrációt visszaigazoló e-mailben közöl a Felhasználóval. Az automatikusan generált jelszót a visszaigazoló e-mailben szereplő linkre kattintva a Felhasználó bármikor megváltoztathatja. A Szolgáltató javasolja, hogy a Felhasználó által beállított jelszó a fiókjának biztonsága érdekében legalább 8 karakterből álljon, ne legyen túl általános (pl. asdf1234) és tartalmazzon kis és nagy betű(ke)t, számo(ka)t és speciális karakter(eke)t (pl. !; ?; +).

3.5.6. A Felhasználó felelős azért, hogy a fiókba történő belépéshez szükséges e-mail címét és jelszavát olyan módon tárolja, hogy ahhoz illetéktelen személyek ne férjenek hozzá. A Felhasználó köteles a Szolgáltatót minden esetben haladéktalanul értesíteni, amennyiben a fiókjába történt illetéktelen behatolást észlel.

3.5.7. A regisztrációval a Felhasználó hozzájárul, hogy a vásárláshoz szükséges és megadott adatait a Szolgáltató tárolja.

3.5.8. A Felhasználó a Regisztrációját az kapcsolat@extramarket.hu e-mail címre küldött üzenet útján bármikor törölheti. Amennyiben a Felhasználó a felhasználói fiókjába a regisztrációtól vagy egy adott megrendelés leadásától számított 1 (egy) évig nem jelentkezik be, úgy a Szolgáltató a regisztrációt automatikusan törli.

3.6. A vásárlás menete

3.6.1. A Szolgáltató a Weboldalon közzéteszi az egyes Termékek megvásárlására vonatkozó ajánlatokat. A Szolgáltató az ajánlatokban feltűnteti a Termékek megnevezését, képét, lényeges tulajdonoságait (Legfontosabb infók), ajánlott fogyasztói árukat (további információ az 5.1.5. pontban található), amelyen a Felhasználó a Szolgáltatás igénybevételével a Terméket megvásárolhatja, továbbá egy visszaszámlálót, amely jelzi, hogy a Termék mennyi ideig érhető el a Weboldalon és az egyes Felhasználók által leadott megrendelések számát. A Szolgáltató ezen kívül feltűnteti a Termékek kiszállításának várható időtartamát, a Termékre vonatkozó garancia (jótállás) időtartamát, a szállítás díját és a Termék forgalmazójának nevét, valamint ügyfélszolgálatának elérhetőségét és egyéb elérhetőségeit (Feltételek).

3.6.2. A Szolgáltató felhívja a Felhasználó figyelmét, hogy a Weboldalon az egyes Termékekről közzétett képek és a kiszállításra kerülő Termék között – lényegi tulajdonságokat nem érintő – eltérések lehetnek.Az eltérés oka egyrészt a Weboldalon közzétett képek elkészítésekor használt megvilágítás, továbbá a Felhasználó által használt eszköz (telefon, laptop, asztali számítógép tablet) kijelzőjének felbontásából adódhat, továbbá a Termékekről közzétett képek bizonyos esetekben nem tükrözik azok tényleges méretét vagy egyéb hasonló tulajdonságát. Sok esetben továbbá a Termékek fotói illusztrációként konkrét élethelyzetben kerülnek bemutatásra, így az eltérés ebből is adódhat. Az előbbiekre tekintettel a Szolgáltató felhívja a Felhasználó figyelmét, hogy amennyiben egy adott Termék több változatban (pl. színben) kapható, úgy a Szolgáltató nem tudja garantálni, hogy a Felhasználó a kívánt változatban kapja meg a megrendelt Terméket, mivel azok csak a készlet erejéig elérhetőek, így előfordulhat, hogy a Felhasználó által kívánt változat már nem áll rendelkezésre.

3.6.3. A Felhasználó a közzétett ajánlatokat rendezheti továbbá a legnépszerűbb (vásárlások száma alapján), legújabb (a közzététel időpontja alapján), valamint ár szerint növekvő vagy csökkenő sorrendben, amire a „Rendezés” legördülő menü útján van lehetőség. 

3.6.4. A Szolgáltató lehetővé teszi a Felhasználó számára továbbá, hogy az egyes ajánlatokat termék kategóriánként megszűrje a „Kategóriák” legördülő menüben, de amennyiben a Felhasználót egy kifejezett terméktípus érdekli, úgy szabadszavas kereső útján a kereső szövegdobozba kattintva rákereshet, ahol a Szolgáltató listázza az adott terméktípusba tartozó Termékeket, illetve keresési javaslatot is tesz.

3.6.5. A Felhasználó a megvásárolni kívánt Termékeket a „Kell nekem!” gombra kattintással helyezheti a kosárba. A Szolgáltató tájékoztatja a Felhasználót, hogy mivel az egyes Termékek forgalmazója eltérhet, így egy megrendelési folyamat során egy forgalmazó Termékei tehetők a kosárba és ezek megrendelésére van lehetőség. Amennyiben a Felhasználó több Terméket kíván megrendelni más - más forgalmazóktól, úgy azt külön leadott megrendelések útján lehetséges.

3.6.6. A kosárban a Felhasználó a „+” (plusz) és a „-” (mínusz) gombokkal módosíthatja a Termék darabszámát. A Szolgáltató rendszerüzenet formájában értesíti a Felhasználót, amennyiben az adott Termékből a maximális megvásárolható darabszámot elérte.

3.6.7. A megrendelési folyamat folytatásához szükséges, hogy a Felhasználó megadja a megrendeléshez szükséges adatait, így teljes nevét, e-mail címét és telefonszámát, szállítási címét (irányítószám, város, utca és házszám) és amennyiben eltér, úgy számlázási címét. A számlázási cím alapértelmezettként megegyezik a szállítási címmel. Amennyiben a Felhasználó a szállítási címtől eltérő számlázási címet kíván megadni, úgy ahhoz „A számlázási és szállítási cím megegyezik” jelölőnégyzetben alapértelmezettként elhelyezett pipát ki kell kapcsolnia, hogy a jelölőnégyzet üres legyen. A jelölőnégyzet üressé tétele után egy új menü jelenik meg, ahol a Felhasználó választhat, hogy magánszemélyként vásárol vagy a számlát cégre szeretné kiállíttatni. Magánszemélyként történő megrendelés esetén a számlázási név és cím (irányítószám, város, utca és házszám), cégként történő megrendelés esetén pedig a cégnév és székhelycím (irányítószám, város, utca és házszám), továbbá adószám megadása szükséges. Amennyiben a Felhasználó rendelkezik regisztrációval, a megrendelési adatok könnyedén betölthetőek a fiókba történő belépés útján, azonban a Felhasználónak ebben az esetben is lehetősége van, hogy a betöltött adatokat módosítsa.

3.6.8. A fenti 3.6.7. pontban rögzített adatok megadását követően választhat a Felhasználó a kívánt szállítási és fizetési módok között. A szállítási módokról részletes tájékoztató jelen ÁVF 6. pontjában, míg a fizetéssel kapcsolatos részletes információ az 5. pontban található.

3.6.9. A megrendelési folyamat véglegesítéséhez, illetve elküldéséhez a jelen ÁVF és a Szolgáltató adatkezelési tájékoztatójának rendelkezéseit elfogadó jelölőnégyzet bepipálása és a „Megveszem” gombra kattintás szükséges. A választott fizetési módtól függően a megrendelési folyamat vagy lezárul vagy bakkártyás fizetés választása esetén a Felhasználó átirányításra kerül a bankkártyás fizetési oldalra. Ez utóbbi esetben a megrendelési folyamat véglegesen a bankkártya adatok megadását és a „Fizetés” gombra történő kattintás szükséges. Amennyiben ezt a Felhasználó elmulasztja vagy a fizetés bármely okból meghiúsul, úgy erről a Szolgáltató e-mailben értesíti a Felhasználót. Az előbbi esetben a megrendelés befejezetlen és az sem a Szolgáltató, sem a Szerződött Partner számára semmilyen kötelezettséget nem keletkeztet, így amennyiben a Felhasználó a Terméket ténylegesen meg kívánja rendelni, úgy arra csak egy új megrendelési folyamat elindításával van lehetősége. A Szolgáltatót semmilyen felelősség nem terheli, ha az előbbiek következtében az újabb megrendelés leadásakor a korábban megrendelni kívánt Termék már nem elérhető.

3.6.10. A Felhasználó tudomásul veszi és jelen ÁVF elfogadásával elfogadja, hogy a „Megveszem”, illetve „Fizetés” gombra kattintással a Weboldalon közzétett, az adott Termék megvásárlására vonatkozó ajánlatot elfogadja, mely számára fizetési kötelezettséget keletkeztet. Erről a körülményről a Szolgáltató a Felhasználót a megrendelés leadása előtt értesíti.

3.6.11. A megrendelés elküldését követően a Szolgáltató visszaigazoló e-mailt küld a Felhasználó részére a megrendelés során megadott e-mail címére, melyben feltűnteti a megrendelés szempontjából lényeges valamennyi információt, így a Termék nevét, darabszámát, vételárát, szállítási módot és díját, garancia idejét, szállítási időt, a forgalmazó nevét és elérhetőségét, illetve a fizetés módját, továbbá a Felhasználó személyes és szállítási, valamint számlázási adatait.

  1. A SZOLGÁLTATÁS ELÉRHETŐSÉGE, MÓDOSÍTÁSA, FELFÜGGESZTÉSE, MEGSZŰNÉSE

4.1. Annak ellenére, hogy a Szolgáltató célja, hogy a Szolgáltatáshoz a Felhasználó mindig hozzáférjen, ezt nem tudja garantálni. A Szolgáltatás igénybevételével a Felhasználó elfogadja és tudomásul veszi, hogy előfordulhatnak bizonyos esetek, amikor azt nem tudja elérni és nem tudja a Szolgáltatást igénybe venni. Az ilyen esetekről – amennyiben lehetséges – a Szolgáltató a Felhasználót időben tájékoztatja, azonban az ilyen esetek előfordulásáért nem vállal felelősséget, akkor sem, ha a Felhasználó oldalán ez adatvesztéssel járt vagy a Felhasználónak bármilyen kára keletkezett.

4.2. A Szolgáltató – a jogszabályok által részére előírt kötelezettségeken túlmenően – nem vállal felelősséget és nem garantálja, hogy a Szolgáltatás a Felhasználó igényeinek megfelel, annak biztosítása folyamatos vagy, hogy hibáktól mentes azzal együtt, hogy ezen feltételek biztosításáért a Szolgáltató minden tőle telhetőt megtesz. Az előbbiek miatt a Felhasználó semmilyen igényt nem jogosult a Szolgáltatóval szemben támasztani.

4.3. A Szolgáltatást a Szolgáltató a Felhasználó lehető legmagasabb szintű kiszolgálása érdekében folyamatosan javítja és fejleszti, bármikor újabb funkciókkal bővítheti, ugyanakkor azokat bármikor korlátozhatja, felfüggesztheti vagy akár meg is szüntetheti. Amennyiben a Felhasználó úgy dönt, hogy a Szolgáltatás használatával felhagy, azt saját belátása szerint szabadon megteheti, azonban ez esetben a Szolgáltatóval szemben semmilyen igényt nem támaszthat. Az előbbi vonatkozik arra az esetre is, amikor a Szolgáltató saját döntése alapján a Szolgáltatást korlátozza, felfüggeszti vagy megszűnteti.

  1. DÍJSZABÁS, FIZETÉSI FELTÉTELEK

5.1. Általános rendelkezések, árak

5.1.1. A Felhasználó jelen Szerződés rendelkezéseinek elfogadásával tudomásul veszi, hogy a Szolgáltatás igénybevétele, azaz a Weboldalon elérhető Termékek megrendelése esetén, a „Megveszem” gombra kattintással a Felhasználónak díjfizetési kötelezettsége keletkezik.

5.1.2. A Termékek vételára minden esetben magyar forintban (Ft, HUF) kerülnek feltűntetésre és az árak magukban foglalják a fizetendő általános forgalmi adót is, melyet a Szolgáltató külön is jelezt a Felhasználó részére. A Szolgáltató semmilyen esetben sem köteles általános forgalmi adó visszatérítésére.

5.1.3. A vételár magában foglalja a Termékek vételárát és a csomagolás költségeit, azonban nem foglalja magában a szállítással kapcsolatosan felmerülő díjakat. A szállítási díjakat a Szolgáltató a 6.1.12. pont szerint minden esetben feltűnteti, arról a Felhasználó még a megrendelés leadása előtt tájékozódhat.

5.1.4. Amennyiben a Szolgáltató minden gondossága és körültekintése ellenére bármely okból (pl. rendszerhiba) hibás vételár, szállítási díj stb. kerül feltüntetésre, akkor a Szolgáltató, illetve ez alapján a Szerződött Patner nem köteles a Termékeket a hibás áron biztosítani, hanem felajánlhatja a Felhasználónak a helyes és tényleges áron történő teljesítést, amelynek ismeretében a Felhasználó elállhat vásárlási szándékától. Amennyiben a Felhasználó elállással nem él, úgy köteles a Termékek tényleges, a Szolgáltató által megjelölt vételárát megfizetni.

Hibás díjnak minősül különösen, de nem kizárólagosan:
• nyilvánvalóan téves, irreális összeg, ami a Szolgáltatás közismert, általánosan elfogadott árától jelentősen eltér;
• esetleg rendszerhiba miatt megjelenő „0" Ft-os vagy „1" Ft-os díj;
• egyéb feltűnő értékaránytalanságot mutató összeg

A Szolgáltató az adatbeviteli hibákból, téves, hibás stb. árfeltüntetésből eredő felelősségét a jogszabályok által megengedett legteljesebb mértékben kizárja.

5.1.5. A Szolgáltató a Termékek vételára mellett feltűnteti a Termékek ajánlott fogyasztói árat és az úgynevezett „Extramarket árat”, mely utóbbi a Termékeknek a Weboldalon elérhető Felhasználó által fizetendő vételárát jelenti, amelyen a Felhasználó a Terméket ténylegesen megvásárolhatja. A Szolgáltató tájékoztatja a Felhasználót, hogy a Termékek ajánlott fogyasztói ára a Termékek forgalmazója által a Szolgáltatóval közölt ajánlatban szereplő ajánlott fogyasztói ár alapján kerül meghatározásra. Az ajánlott fogyasztói ár szempontjából a Szolgáltató az előbbiek szerint meghatározott árnak, a Termékek Weboldalon történő közzétételének napján elérhető értékét tekinti.

5.1.6. Amennyiben a fizetésre nem a megrendelés leadásával egyidejűleg kerül sor, úgy a Szolgáltató tájékoztatja a Felhasználót, hogy a Szerződött Partner, illetve amennyiben a Termék forgalmazója a Szolgáltató, úgy a Szolgáltató a vételár teljes körű megfizetéséig a Terméken a tulajdonjogát fenntartja.

5.2. Fizetés

5.2.1. A Felhasználó a Termékek vételárát, illetve a szállítási költséget az alábbiak szerint fizetheti meg:
a) utánvét;
b) bankkártyás fizetés

A Szolgáltató felhívja a Felhasználó figyelmét, hogy az egyes Termékek esetében a fizetés választható módja eltérő lehet.

5.2.2. Utánvétes fizetés

5.2.2.1. Utánvétes fizetési mód választása esetén a Vásárló a vételárat és a szállítás díját utólagosan fizeti meg készpénzben vagy – amennyiben a szállítást teljesítő szolgáltató lehetővé teszi – bankkártyával a kiszállítás napján a kiszállítást teljesítő futárnak. Amennyiben a Felhasználó a Termékek vételárát és a szállítási díjat bankkártyával kívánja rendezni, úgy kérjük a szállítást megelőzően érdeklődjön a szállítást teljesítő partnerénél a bankkártyás fizetés lehetőségéről.

5.2.2.2. Felhívjuk a Felhasználó figyelmét, hogy készpénzes fizetés esetén lehetőleg a pontos összeget készítsék elő fizetéshez.

5.2.2.3. Amennyiben a Felhasználó meggondolja magát és utólag mégsem utánvéttel kívánja a fizetési kötelezettségét teljesíteni, úgy köteles ezt a Szolgáltató részére haladéktalanul jelezni az ugyfelszolgalat@extramarket.hu e-mail címen. Ebben az esetben a Felhasználó kizárólag banki átutalás fizetési módra térhet át. Az előre, bankkártyával történő fizetésre azonban ebben az esetben sincs utólag lehetőség. Amennyiben a Termékek a szállítást végző szolgáltató részére már átadásra kerültek, úgy más fizetésre módra történő áttérésre nincs lehetőség.

5.2.3. Bankkártyás fizetés

5.2.3.1. Bankkártyás fizetés esetén a Felhasználó bármely bank által kibocsátott Mastercard, Maestro, Visa, Visa Electron és American Express bankkártyával teljesítheti fizetési kötelezettségét.

5.2.3.2. Az online bankkártyás fizetések a OTP SimplePay rendszerén keresztül valósulnak meg. A bankkártya adatok a kereskedőhöz nem jutnak el. A szolgáltatást nyújtó OTP Mobil Szolgáltató Korlátolt Felelősségű Társaság a Magyar Nemzeti Bank felügyelete alatt történnek.

5.2.3.3. A Felhasználó ezen fizetési mód választása esetén a fizetéshez használt bankkártya adatait nem közvetlenül a Szolgáltató részére adja meg, hanem azokat a OTP SimplePay pénzügyi szolgáltató biztonságos fizetési rendszere dolgozza fel. A Szolgáltató a OTP SimplePay (hivatalos) pénzügyi szolgáltató  rendszerből csupán a Felhasználó által kezdeményezett fizetés beazonosításához elengedhetetlenül szükséges adatokat látja, hogy ellenőrizni tudja a fizetési kötelezettség teljesítésének megtörténtét.

5.2.4. Az online fizetések (online bankkártyás fizetés) esetében a Szolgáltató nem felel a Felhasználónál felmerülő bármely olyan többletköltségért, amely a Felhasználó által választott fizetési módtól, vagy a Felhasználó kártyakibocsátó bankjától függ (különösen, de nem kizárólagosan devizaárfolyam, egyéb költségek). A Felhasználó felelős a kiválasztott fizetési mód kiválasztásából eredő következményekért.

5.2.5. A Termékek vételárát és a szállítási díjat a Felhasználó – a forgalmazó személyétől függetlenül – minden esetben a Szolgáltató részére fizeti meg. Az előbbiekre tekintettel amennyiben a Termékek forgalmazója a Szerződött Partner, a Felhasználó a fizetési kötelezettségét a Szolgáltató irányába teljesíti. A Szolgáltató a Szerződött Partnerekkel kötött megállapodás alapján jogosult arra, hogy a Termékek vételárát a Felhasználóktól – az idegen pénzeszköz kezelés szabályai szerint – begyűjtse és kezelje. A Szerződött Partnerekkel kapcsolatos elszámolás a Szolgáltató kötelezettsége, a Felhasználót ezzel kapcsolatosan semmilyen kötelezettség nem terheli, amennyiben a vételárat, illetve a szállítási díjat megfizette, úgy azt a Szerződött Partner utólagosan tőle nem követelheti.

5.2.6. A fenti 5.2.5. pontban írtakra tekintettel amennyiben a Szolgáltatónak vagy a Szerződött Partnernek a Felhasználó felé bármilyen visszafizetési kötelezettsége keletkezik, úgy azt a Szolgáltató teljesíti, mely alól kivételt képez az az eset, amikor a Felhasználó a Szerződött Partnerrel, mint forgalmazóval szemben szavatossági igényét érvényesíti.

5.3. Számlázás

5.3.1. A Termékek vásárlásával kapcsolatban a számviteli és az adójogszabályok által előírt rendben minden esetben számla kerül kibocsátásra, amely a Felhasználó részére átadásra kerül. A Szolgáltató felhívja a Felhasználó figyelmét, hogy amennyiben a Termékek forgalmazója nem a Szolgáltató, hanem a Szerződött Partner, úgy a számla kiállítására és a Felhasználó részére történő megküldésére a Szerződött Partner köteles, így a számlázással kapcsolatban ebben az esetben a Felhasználó a Szerződött Partnerhez fordulhat bármilyen esetleges igényével.

5.3.2. A számla Felhasználó részére történő megküldése, illetve átadása történhet a kiszállítással egyidejűleg, mely esetben a számla papír alapon a Termékekhez mellékelve kerül átadásra. Amennyiben a Szolgáltató vagy a Szerződött Partner a számláját elektronikusan állítja ki, úgy azt a vonatkozó jogszabályok által meghatározott időtartamon belül e-mail útján küldik meg a Felhasználó részére, a megrendelés során megadott e-mail címre. A számla megküldése történhet a megrendelést visszaigazoló e-mail mellékleteként is. Amennyiben a Szolgáltató vagy a Szerződött Partner a számláját elektronikus úton állítja ki, a Felhasználó a jelen Szerződés rendelkezéseinek elfogadásával kijelenti, hogy az általános forgalmi adóról szóló 2007. évi CXXVII. törvény 175. § (3) bekezdés b) pontjával összhangban hozzájárul az elektronikus számla alkalmazásához.

  1. SZÁLLÍTÁSI FELTÉTELEK, ÁTVÉTEL

6.1. Általános szállítási feltételek

6.1.1. A megrendelt Termékek kiszállítása főszabály szerint Magyarország területén lehetséges. A külföldre történő szállításra vonatkozó rendelkezéseket a 6.2. pont tartalmazza. A Szolgáltató felhívja a Felhasználó figyelmét, hogy az egyes Termékek esetében a szállítás, illetve átvétel választható módja eltérő lehet.

6.1.2. Függetlenül attól, hogy a Termékek forgalmazója a Szolgáltató vagy a Szerződött Partner, a Termékek kiszállítását az előbbieken kívüli harmadik fél szolgáltató teljesíti. A Felhasználó jelen ÁVF rendelkezéseinek elfogadásával tudomásul veszi, hogy a szállításhoz szükséges adatai a kiszállítást végző szolgáltató részére továbbításra kerüljenek.

6.1.3. Tekintettel a fenti 6.1.2 pontban írtakra, mivel arra sem a Szolgáltatónak, sem a Szerződött Partnernek nincs ráhatása, a Felhasználónak nincs lehetősége arra, hogy a szállítás kívánt napját megadja. A Termékek mellett feltüntetett, a szállítás időpontjára vonatkozó adatok csupán tájékoztató jellegűek, azok sem a Szolgáltató, sem a Szerződött Partner részére nem keletkeztetnek kötelezettséget, illetve nem minősül kötelezettségvállalásnak részükről. Az előbbiektől függetlenül a Szolgáltató, illetve a Szerződött Partner mindent megtesz annak érdekében, hogy a Vásárló megrendelését mihamarabb teljesítse, azonban a kiszállítás időpontjáért nem tud felelősséget vállalni, a Felhasználó a szállításból eredő késedelemért sem a Szolgáltatóval, sem a Szerződött Partnerrel szemben semmilyen igénnyel.

6.1.4. A kiszállítás pontos időpontjáról minden esetben a kiszállítást végző szolgáltató értesíti a Felhasználót. A Felhasználó ezen értesítésből szerezhet tudomást a kiszállítást végző szolgáltató személyéről is.

6.1.5. A Szolgáltató javasolja, hogy a Felhasználó mindenképpen olyan szállítási címet adjon meg, ahol munkaidőben a futár biztosan megtalálja őt vagy a megbízottját.

6.1.6. A Szolgáltató az adatbeviteli hibák, elírás, téves cím megadása miatt adódó késedelemért nem tehető felelőssé. Amennyiben a Felhasználó a téves adatbevitelt a rendelés leadását követően észlel, úgy köteles Szolgáltatót haladéktalanul értesíteni, mellyel egyidejűleg köteles a helyes adatokat is a Szolgáltató rendelkezésére bocsátani. Ennek elmaradása esetén sem a Szolgáltatót, sem a Szerződött Partnert semmilyen felelősség nem terheli.

6.1.7. A Felhasználó jelen ÁVF elfogadásával tudomásul veszi, hogy amennyiben munkahelyének címére vagy egyéb lakóhelyétől eltérő címre kéri a Termékek kiszállítását és a kiszállítás időpontjában nem tartózkodik a megadott címen, úgy harmadik személy (recepciós, portás, munkatárs stb.) bevonásával is történhet a kézbesítés, azonban ezek magatartásaiért a Szolgáltató és a Szerződött Partner nem terheli felelősség.

6.1.8. Nem otthoni szállítási cím megadása esetén (pl. munkahely, egészségügyi intézmény, szálloda, kemping, nyaraló falu, idősek otthona stb.) az intézmény aktuális szabályzata szerint történik a kézbesítés. Ilyen helyre történő kézbesítés esetén kérjük a Felhasználót, hogy adja meg a szoba számát vagy egyéb a kézbesítés megkönnyítését segítő adatot. A Szolgáltató tájékoztatja a Felhasználót, hogy az ilyen helyekre a szállítások esetén a kézbesítés csak a recepcióig garantált.

6.1.9. Sem a Szolgáltatót, sem a Szerződött Partnert nem terheli felelősség, ha a megrendelést leadó Felhasználótól eltérő harmadik személy az átvételt megtagadja.

6.1.10. Különleges helyszínekre (pl. repülőtér, kikötő, vonat-buszállomás, egyéb közelebbről meg nem határozható hely stb.) sem a Szolgáltató, sem a kiszállítást végző futárszolgálat nem vállal kiszállítást.

6.1.11. Amennyiben a kézbesítés első megkísérlésének időpontjában a Felhasználó a megadott címen nem elérhető, úgy az ismételt kézbesítésre a kézbesítést végző szolgáltató szabályzata az irányadó, amely esetlegesen pótlólagos fizetési kötelezettséget is eredményezhet, így javasoljuk, hogy a Felhasználó – miután a kézbesítési szolgáltató személyéről a 6.1.4. pont szerint tudomást szerzett – ezekről tájékozódjon. Amennyiben a Felhasználó a Terméket az ismételt kézbesítéskor sem veszi át vagy az átvételt megtagadja, úgy a 7.10. és 7.11. pont rendelkezései megfelelően irányadóak.

6.1.12. Amennyiben az adott Termék esetében lehetséges, úgy a Felhasználó választhatja a Terméknek a Foxpost csomagküldési szolgáltató kihelyezett átvételi pontjaiban történő személyes átvételt. Ebben az esetben a Felhasználónak lehetősége van egy legördülő menüben kiválasztani a hozzá legközelebb eső vagy számára egyéb okból megfelelő átvételi pontot. A szállítás ilyen esetben a Felhasználó által megadott Foxpost átvételi pontig történik. Amint a megrendelt Termék az átvételi ponton átvehető, úgy a Foxpost értesítést küld a Felhasználó részére a megrendelés során megadott e-mail címére. A Foxpost szolgáltatásról további információ a https://foxpost.hu/ weboldalon érhetőek el.

6.1.13. A Termékek azok eredeti csomagolásában és esetleglegesen a Szolgáltató vagy a Szerződött Partner által biztosított további csomagolásban kerülnek kiszállításra. A csomagolás tartalmazza az adott Termékkel kapcsolatos kísérődokumentumokat (felhasználói útmutató, jótállási jegy stb.), melynek biztosításáról a forgalmazó, azaz vagy a Szerződött Partner vagy a Szolgáltató gondoskodik.

6.1.14. A szállítás annak választott módjától függetlenül díjköteles, melynek pontos összegét a Szolgáltató a megrendelés leadása előtt minden esetben feltűnteti, így a Felhasználó még annak leadása előtt meggyőződhet a fizetendő díjakról.

6.1.15. A Felhasználó köteles a megrendelt Termékek mennyiségi és minőségi megfelelőségét a kézbesítést, illetve átvételt követően késedelem nélkül ellenőrizni. Ennek keretében a Felhasználó a csomag kibontásával egyidejűleg köteles meggyőződni a Termékek észlelhető hibáiról, valamint arról, hogy a termék megfelel-e a rendelésben rögzített és visszaigazolt Terméknek, a megrendelt mennyiségnek. Amennyiben a kézbesítés futárszolgálattal történik, úgy a Felhasználó a kézbesítést végző futár jelenlétében a csomag kibontásakor észleli, hogy a Termék sérült, esztétikai vagy egyéb hibával rendelkezik, a Termékek átvételét megtagadhatja, és a Termékeket – az erre rendszeresített űrlap egyidejű kitöltésével – a futárral visszaküldheti.

6.1.16. A Szolgáltató felhívja a Felhasználó figyelmét, hogy a Szerződött Partner egyedi döntése alapján – amelyre a Szolgáltatónak nincs ráhatása – lehetősége van arra, hogy az egyes megrendeléseket harmadik személyek útján teljesítse, így a megrendelt Termék ténylegesen nem azon személy által kerül a Felhasználó részére, aki a Weboldalon feltüntetésre került. Ilyen esetekben a Szolgáltatót semmilyen felelősség nem terheli, a Felhasználó vele szemben nem léphet fel azon indokból, hogy a teljesítést nem a Weboldalon feltüntetett Szerződött Partner teljesíti, hanem a Szerződött Partner megbízásából harmadik fél, tekintettel arra, hogy a harmadik fél és a Szerződött Partner közötti jogviszonyra a Szolgáltatónak ráhatása nincsen, és a harmadik személy, mint alvállalkozó magatartásáért a Szerződött Partner tartozik felelősséggel.

6.2. Szállítás külföldre

6.2.1. A Felhasználónak lehetősége van arra, hogy a Termékeket külföldi címre rendelje meg, melyhez az alábbi lépések betartása, illetve feltételek teljesülése szükséges.

6.2.2. Amennyiben a Felhasználó külföldre kíván Termékeket rendelni, úgy a vásárlási folyamat során az „Adatok megadása vásárláshoz” oldalon a szállítási cím „Város” mezőjében a város neve mellett meg kell adnia az országot is, ahonnan rendel (pl. Bécs (Ausztria)).

6.2.3. A Szolgáltató tájékoztatja a Felhasználót, hogy a fenti 6.2.2. pontban kért információ megadása esetén sem tudja garantálni, hogy a Felhasználó által megadott címre a szállítás teljesíthető.

6.2.4. A fenti 6.2.3. pontban írtakra tekintettel, amennyiben a Felhasználó külföldi szállítási címet adott meg, úgy a Szolgáltató a megrendelés leadását követően felveszi a kapcsolatot a Felhasználóval, hogy egyeztesse, hogy a szállítás a megadott külföldi címre teljesíthető-e, illetve amennyiben teljesíthető, úgy mivel a szállítási költség országonként és területenként eltérő lehet, így egyezteti az esetlegesen felmerülő további szállítási költségeket a célországba, illetve a szállítás egyéb paramétereit.

6.2.5. Amennyiben a Felhasználó a fentiek ismeretében a szállítást nem kívánja, úgy a Szolgáltató az elállás 7. pontjában részletezett szabályai szerint jár el, azaz a megrendelt Termékek vételárát és esetlegesen fizetett szállítási költséget a Felhasználó részére 14 napon belül visszatéríti. Ebben az esetben az elállás közlése minden esetben automatikusan határidőben megtettnek tekintendő.

6.2.6. Amennyiben a Felhasználó a szállítás költségeinek ismeretében a Termékek megrendelésére irányuló szándékát fenntartja, úgy köteles a szállítási díjat legkésőbb a szándékának kifejezését követő 14 napon belül banki átutalással teljesíteni. A Felhasználó tudomásul veszi, hogy a megrendelés teljesítésére kizárólag a szállítási díjak maradéktalan teljesítését követően kerül sor. A Szolgáltató tájékoztatja a Felhasználót, hogy amennyiben a többlet szállítási díjat a Felhasználó a fenti határidőben nem teljesíti, úgy azt a Szolgáltató a Felhasználó elállásaként értelmezi és a 6.2.5. pontban írtak szerint jár el.

6.2.7. A Felhasználó jelen ÁVF elfogadásával tudomásul veszi, hogy külföldre történő szállításnál utánvétes fizetésre nincs lehetőség, továbbá, hogy a célországban esetlegesen felmerülő adó, vám, járulék vagy egyéb hasonló fizetési kötelezettség teljesítéséért minden esetben a Felhasználó felel.

  1. ELÁLLÁS A MEGRENDELÉSTŐL

7.1. A fogyasztó és a vállalkozás közötti szerződések részletes szabályairól szóló 45/2014. (II. 26.) számú Kormány rendelet 20. § (1) bekezdése szerint és a (2) bekezdés alapján a Felhasználó a vásárlástól indokolás nélkül elállhat.

7.2. A fogyasztó az (1) bekezdés szerinti elállási vagy felmondási jogát
a) a Termék,
a) több Termék adásvételekor, ha az egyes Termékek szolgáltatása eltérő időpontban történik, az utoljára szolgáltatott Terméknek
c) több tételből vagy darabból álló Termék esetén az utoljára szolgáltatott tételnek vagy darabnak,
d) ha a Terméket meghatározott időszakon belül rendszeresen kell szolgáltatni, az első szolgáltatásnak,

a Felhasználó vagy az általa megjelölt, a fuvarozótól eltérő harmadik személy általi átvételének napjától számított tizennégy napon belül gyakorolhatja.

A Felhasználó elállási nyilatkozata abban az esetben minősül határidőn belül megtettnek, amennyiben a nyilatkozatát a 14 napos határidő lejártát megelőzően elküldi.

7.3. Amennyiben a Termékek forgalmazója a Szolgáltató, úgy a Felhasználó az elállási jogát a Szolgáltató felé címzetten, amennyiben pedig a Termékek forgalmazó a Szerződött Partner, úgy a Szerződött Partner felé címzetten gyakorolhatja.

7.4. Amennyiben a Felhasználó a jogszabályban biztosított elállási vagy felmondási jogával élni kíván, úgy azt a jelen ÁVF mellékletét képező elállási nyilatkozat kitöltésével vagy az elállási szándékát jelző egyéb nyilatkozat megtételével és Szolgáltató részére történő megküldésével tudja gyakorolni. Amennyiben a Felhasználó az elállást nem a nyilatkozatminta útján közli, úgy a nyilatkozatnak tartalmaznia kell a megvásárolt Termékek megnevezését, a vásárlás, illetve átvétel időpontját, a Felhasználó nevét és címét és azt a számlaszámot, amelyre a Termékek vételárnak visszafizetését igényli.

7.5. A Felhasználó a Szerződött Partnernek címzett elállási nyilatkozatát a Szolgáltató által a Weboldalon keresztül a Felhasználó rendelkezésére bocsátott elérhetőségeire küldheti meg. Amennyiben a Felhasználó a Szerződött Partnernek címzett elállási nyilatkozatát ennek ellenére a Szolgáltató részére küldi meg, úgy a Szolgáltató a Felhasználó nyilatkozatát a Szerződött Partner részére továbbítja és erről a tényről, valamint a Szerződött Partner elérhetőségeiről a Felhasználót értesíti. A Szolgáltató felhívja a Felhasználó figyelmét, hogy ilyen esetben amennyiben 14 napon belül nem érkezik meg a lemondó nyilatkozat a Szerződött Partner részére, abban az esetben a Szerződött Partner nem köteles a Felhasználó elállási nyilatkozatát figyelembe venni, tekintettel arra, hogy az részére 14 napon belül nem került megküldésre. Ilyen esetekben a Felhasználó semmilyen kártérítési igénnyel nem léphet fel a Szolgáltatóval, illetve a Szerződött Partnerrel szemben.

7.6. Amennyiben a Felhasználó a megrendeléstől eláll, úgy a Szolgáltató vagy a Szerződött Partner a Termékek visszaérkezésétől számított 14 napon belül visszatéríti az általa teljesített valamennyi ellenszolgáltatást, kivéve a szállítási költséget. A Felhasználó a Termékeket az eredeti csomagolásukban köteles visszaküldeni, az összes tartozékkal együtt, és a számlát is mellékelnie kell. A Szolgáltató, illetve a Szerződött Partner kizárólag abban az esetben jogosultak a visszatérítés visszatartására, amennyiben a Termékek nem kerültek hiánytalanul visszaküldésre vagy azokon a rendeltetésszerű használatból eredő kopástól és elhasználódástól eltérő sérülést vagy hibát észlel.

7.7. A visszatérítés során a Szolgáltató vagy a Szerződött Partner az eredeti ügylet során alkalmazott fizetési móddal egyező fizetési módot alkalmaz, azzal, hogy utánvét esetén, amennyiben a Felhasználó készpénzben rendezte fizetési kötelezettségét, úgy a Felhasználó részére a visszatérítés banki átutalással történik, így a Felhasználónak az elállási nyilatkozatban a bankszámlaszámát is közölnie kell a Szolgáltatóval vagy a Szerződött Partnerrel. A visszatérítés jelen pontban szabályozott módjához a jelen ÁVF rendelkezéseinek elfogadásával a Felhasználó kifejezetten hozzájárul. Bankkártyás fizetés esetén a Felhasználó által használt bankkártyára vagy banki átutalással történik visszatérítés. A visszatérítés módjától függetlenül a Felhasználót többletköltség nem terheli.

7.8. A Termékek visszaküldésével kapcsolatos költségek a Felhasználót terhelik.

7.9. A Szolgáltató tájékoztatja a Felhasználót, hogy amennyiben a megrendelt Termékeket – anélkül, hogy jogszabály alapján fennálló elállási szándékát a fentiek szerint közölné – nem veszi át, úgy azzal szerződésszegést követ el. A Felhasználó ezen magatartása nem minősül elállásnak.

7.10. A Felhasználó jelen ÁVF rendelkezéseinek elfogadásával tudomásul veszi, hogy a Szolgáltató vagy a Szerződött Partner jogosult vele szemben érvényesíteni a Felhasználó szerződésszegése következtében felmerült költségeket (pl. szállítási vagy tárolási költség).

  1. SZAVATOSSÁG, JÓTÁLLÁS

8.1. A Szolgáltató tájékoztatja a Felhasználót, hogy a jogszabályok alapján fennálló kellékszavatossági, termékszavatossági igényét, illetve jótállásból eredő jogait az alább részletezettek szerint a Termékek gyártójával vagy forgalmazójával szemben gyakorolhatja. Ennek megfelelően a Felhasználó a szavatossági és jótállásból eredő jogait abban az esetben gyakorolhatja a Szolgáltatóval szemben, amennyiben az adott Termékek forgalmazója a Szolgáltató, ellenkező esetben ezeket a jogokat a Felhasználó a Szerződött Partnerrel vagy a Termékek gyártójával szemben jogosult és köteles gyakorolni.

8.2. Kellékszavatosság

8.2.1. Milyen esetben élhet a Felhasználó a kellékszavatossági jogával?

A Szolgáltató vagy a Szerződött Partner hibás teljesítése esetén a Szolgáltatóval vagy a Szerződött Partnerrel szemben kellékszavatossági igényt érvényesíthet a Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény (Ptk.) szabályai (6:159-6:167. §) szerint.

8.2.2. Milyen esetben hibás a teljesítés?

A teljesítés hibás, ha a Termékek a teljesítés időpontjában nem felelnek meg a szerződésben vagy jogszabályban megállapított minőségi követelményeknek. Nem teljesít hibásan a Szolgáltató, illetve a Szerződött Partner, ha a Felhasználó a hibát a szerződéskötés időpontjában ismerte, vagy a hibát a szerződéskötés időpontjában ismernie kellett.

Fogyasztó és vállalkozás, azaz a Felhasználó és a Szolgáltató vagy a Szerződött Partner közötti szerződés esetén az ellenkező bizonyításáig vélelmezni kell, hogy a teljesítést követő hat hónapon belül a Felhasználó által felismert hiba már a teljesítés időpontjában megvolt, kivéve, ha e vélelem a dolog természetével vagy a hiba jellegével összeegyeztethetetlen.

8.2.3. Milyen jogok illetik meg a Felhasználót a kellékszavatossági igénye alapján?

A Felhasználó – választása szerint–az alábbi kellékszavatossági igényekkel élhet:

Kérhet kijavítást vagy kicserélést, kivéve, ha az ezek közül a Felhasználó által választott igény teljesítése lehetetlen vagy a Szolgáltató, illetve a Szerződött Partner számára más igénye teljesítéséhez képest aránytalan többletköltséggel járna. Ha a kijavítást vagy a kicserélést nem kérte, illetve nem kérhette, úgy a Felhasználó igényelheti az ellenszolgáltatás arányos leszállítását vagy a szerződéstől is elállhat. A Felhasználó saját maga, illetve a Szolgáltatón vagy Szerződött Partneren kívüli egyéb személlyel nem jogosult a hibát kijavítani, illetve kijavíttatni. Jelentéktelen hiba miatt elállásnak nincs helye.

A Felhasználó választott kellékszavatossági jogáról egy másikra is áttérhet, az áttérés költségét azonban a Felhasználó viseli, kivéve, ha az indokolt volt, vagy arra a Szolgáltató vagy a Szerződött Partner adott okot.

8.2.4. Milyen határidőben érvényesítheti a Felhasználó kellékszavatossági igényét?

A Felhasználó köteles a hibát annak felfedezése után haladéktalanul, de nem később, mint a hiba felfedezésétől számított kettő hónapon belül közölni. Ugyanakkor felhívjuk a Felhasználó figyelmét, hogy a szerződés teljesítésétől számított kétéves elévülési határidőn túl kellékszavatossági jogait már nem érvényesítheti.

8.2.5. Kivel szemben érvényesítheti kellékszavatossági igényét?

Attól függően, hogy ki minősül a Termékek forgalmazójának, a Felhasználó a Szolgáltatóval vagy a Szerződött Partnerrel szemben érvényesítheti kellékszavatossági igényét.

8.2.6. Milyen egyéb feltétele van kellékszavatossági jogai érvényesítésének?

A teljesítéstől számított hat hónapon belül a kellékszavatossági igény érvényesítésének a hiba közlésén túl nincs egyéb feltétele, ha a Felhasználó igazolja, hogy a Termékeket a Szolgáltató vagy a Szerződött Partner nyújtotta. A teljesítéstől számított hat hónap eltelte után azonban már a Felhasználó köteles bizonyítani, hogy a felismert hiba már a teljesítés időpontjában is megvolt.

8.3. Termékszavatosság

8.3.1. Milyen esetben élhet a Felhasználó a termékszavatossági jogával?

Ingó dolog – mint amilyenek a Termékek is – hibája esetén a Felhasználó – választása szerint – kellékszavatossági igényt vagy termékszavatossági igényt érvényesíthet.

8.3.2. Milyen jogok illetik meg a Felhasználót termékszavatossági igénye alapján?

Termékszavatossági igényként a Felhasználó kizárólag a hibás termék kijavítását vagy kicserélését kérheti.

8.3.3. Milyen esetben minősül a termék hibásnak?

A termék akkor hibás, ha az nem felel meg a forgalomba hozatalakor hatályos minőségi követelményeknek vagy pedig, ha nem rendelkezik a gyártó által adott leírásban szereplő tulajdonságokkal.

8.3.4. Milyen határidőben érvényesítheti a Felhasználó termékszavatossági igényét?

Termékszavatossági igényét a Felhasználó a Termék gyártó általi forgalomba hozatalától számított két éven belül érvényesítheti. E határidő elteltével e jogosultságát elveszti.

8.3.5. Kivel szemben és milyen egyéb feltétellel érvényesítheti a Felhasználó termékszavatossági igényét?

Termékszavatossági igényét a Felhasználó kizárólag az ingó dolog gyártójával vagy forgalmazójával szemben gyakorolhatja. A Termék hibáját termékszavatossági igény érvényesítése esetén a Felhasználónak kell bizonyítania.

8.3.6. A gyártó (forgalmazó) milyen esetben mentesül termékszavatossági kötelezettsége alól?

A gyártó (forgalmazó) kizárólag akkor mentesül termékszavatossági kötelezettsége alól, ha bizonyítani tudja, hogy:

  • a Terméket nem üzleti tevékenysége körében gyártotta, illetve hozta forgalomba, vagy
    • a hiba a tudomány és a technika állása szerint a forgalomba hozatal időpontjában nem volt felismerhető vagy
    • a Termék hibája jogszabály vagy kötelező hatósági előírás alkalmazásából ered.

A gyártónak (forgalmazónak) a mentesüléshez elegendő egy okot bizonyítania.

A Felhasználó ugyanazon hiba miatt kellékszavatossági és termékszavatossági igényt egyszerre, egymással párhuzamosan nem érvényesíthet. Termékszavatossági igényének eredményes érvényesítése esetén azonban a kicserélt termékre, illetve kijavított részre vonatkozó kellékszavatossági igényét a gyártóval szemben érvényesítheti.

Azokban az esetekben, amikor azt külön jogszabály nem szabályozza a meghibásodás miatt kicserélt Termékekre a cserével a szavatossági idő nem kezdődik újra, illetve a cserélt alkatrész beszámítási értékét a Szolgáltató az éppen aktuális áron számolja.

8.4. Jótállás

8.4.1. Milyen esetben élhet a Felhasználó a jótállási jogával?

Hibás teljesítés esetén az egyes tartós fogyasztási cikkekre vonatkozó kötelező jótállásról szóló 151/2003. (IX. 22.) Korm. rendelet alapján – attól függően melyikük minősül forgalmazónak – a Szolgáltató vagy a Szerződött Partner jótállásra köteles.

A fenti jogszabály írja elő a jótállás biztosítását egyes rendelet mellékletében felsorolt tartós fogyasztási cikkek és azok alkatrészei esetében, mint amilyenek a Termékek is lehetnek.

A jogszabály értelmében a jótállási idő:
a) 10 000 forintot elérő, de 100 000 forintot meg nem haladó eladási ár esetén egy év;
b) 100 000 forintot meghaladó, de 250 000 forintot meg nem haladó eladási ár esetén két év;
c) 250 000 forint eladási ár felett három év.

8.4.2. Milyen jogok és milyen határidőn belül illetik meg a Felhasználót a jótállás alapján?

Az egyes tartós fogyasztási cikkekre vonatkozó kötelező jótállásról szóló 151/2003. (IX. 22.) Korm. rendelet határozza meg a kötelező jótállás eseteit. Az ezen esetkörbe nem tartozó Termékek esetén a Szolgáltató, illetve a Szerződött Partner jótállást nem vállal. A jótállási igény a fenti 8.4.1. pontban megjelölt jótállási határidőben érvényesíthető. Ha a jótállásra kötelezett kötelezettségének a jogosult felhívására - megfelelő határidőben – nem tesz eleget, a jótállási igény a felhívásban tűzött határidő elteltétől számított három hónapon belül akkor is érvényesíthető bíróság előtt, ha a jótállási idő már eltelt. E határidő elmulasztása jogvesztéssel jár. A jótállási igény érvényesítésére egyebekben a kellékszavatossági jogok gyakorlására vonatkozó szabályokat kell megfelelően alkalmazni. A jótállási határidő a fogyasztási cikk fogyasztó részére történő átadása, vagy ha az üzembe helyezést a vállalkozás vagy annak megbízottja végzi, az üzembe helyezés napjával kezdődik.

8.4.3. Mi a viszonya a jótállásnak más szavatossági jogokkal?

A jótállás a szavatossági jogok (termék és kellékszavatosság) mellett érvényesül, alapvető különbség az általános szavatossági jogok és a jótállás között, hogy a jótállás esetén a fogyasztónak, azaz a Felhasználónak kedvezőbb a bizonyítási teher.

A 151/2003 Korm. Rendelet szerinti kötelező jótállás alá eső rögzített bekötésű, illetve a 10 kg-nál súlyosabb, vagy tömegközlekedési eszközön kézi csomagként nem szállítható fogyasztási cikket - a járművek kivételével - az üzemeltetés helyén kell megjavítani. Ha a kijavítás az üzemeltetés helyén nem végezhető el, a le- és felszerelésről, valamint az el- és visszaszállításról a vállalkozás, vagy - a javítószolgálatnál közvetlenül érvényesített kijavítás iránti igény esetén - a javítószolgálat gondoskodik.

A jótállásra kötelezett vállalása a kötelező jótállás időtartama alatt nem tartalmazhat a fogyasztóra nézve olyan feltételeket, amelyek hátrányosabbak azoknál a jogoknál, amelyeket a kötelező jótállás szabályai biztosítanak. Ezt követően azonban az önkéntes jótállás feltételei szabadon állapíthatóak meg, azonban a jótállás ebben az esetben sem érintheti a Felhasználó jogszabályból eredő - így köztük a kellékszavatosságon alapuló jogainak fennállását.

8.4.4. Három munkanapon belüli csereigény

Három munkanapon belüli cserteigényt a 151/2003. (IX. 22.) Korm. rendelet alá tartozó tartós fogyasztási cikkek esetében lehet érvényesíteni, amely szerint, ha a Felhasználó 3 munkanapon belül érvényesíti a csereigényét, akkor a Szolgáltatónak vagy a Szerződött Partnernek ezt úgy kell értelmeznie, hogy a Termék az eladáskor már hibás volt és minden további nélkül a Terméket ki kell cserélnie, feltéve, hogy a meghibásodás a rendeltetésszerű használatot akadályozza.

8.4.5. Mikor mentesülhet a kötelezett a jótállási kötelezettsége alól?

A Szolgáltató vagy a Szerződött Partner a jótállási kötelezettsége alól csak abban az esetben mentesül, ha bizonyítja, hogy a hiba oka a teljesítés után keletkezett.

A Felhasználó ugyanazon hiba miatt kellékszavatossági és jótállási igényt, illetve termékszavatossági és jótállási igényt egyszerre, egymással párhuzamosan nem érvényesíthet, egyébként viszont a jótállásból fakadó jogok a Felhasználót a szavatossági jogosultságoktól függetlenül megilletik.

A Felhasználó jótállási, szavatossági igényét a Szolgáltató, illetve a Szerződött Partner vagy a Termék gyártója által kibocsátott jótállási jeggyel érvényesítheti, vagy a vásárlást bizonyító számla, nyugta felmutatásával.

A Termékeken található garanciacímke, illetve gyári azonosítók eltávolítása, olvashatatlansága, megsértése vagy annak kísérlete azonnal a jótállási, szavatossági kötelezettség megszűnését vonja maga után. A nem rendeltetésszerű használatból eredő meghibásodások (így különösen égés, törés, repedés, vonali vagy hálózati túlfeszültség, elemi kár, villámcsapás, szándékos rongálás, elégtelen hűtés, helytelen vagy szakszerűtlen tárolás vagy szállítás, illetve nem felhatalmazott szervíz által végzett javítások, megbontások, átépítések stb. esetén a Szolgáltató, illetve a Szerződött Partner jótállási, illetve szavatossági kötelezettsége megszűnik.

Alkatrészek vásárlása esetén az azok közötti, illetve a már meglévő alkatrészekkel fennálló inkompatibilitási problémákra a Szolgáltató, illetve a Szerződött Partner jótállást, szavatosságot nem tud vállalni, különös tekintettel jogszabályi kötelezés hiányára.

Kérjük a Felhasználót, hogy a hibásnak vélt Termékkel együtt szolgáltassa vissza annak tartozékait is, mivel csere esetén a márkaszervíz kötelezheti a Szolgáltatót vagy a Szerződött Partnert a hiányzó alkatrészek árának megtérítésére, illetve bizonyos esetekben a cserét meg is tagadhatja.

  1. FELELŐSSÉG ÉS ANNAK KORLÁTOZÁSA

9.1. A Szolgáltatás eléréséhez internet-hozzáférés szükséges. A Felhasználó a jelen ÁVF rendelkezéseinek elfogadásával tudomásul veszi, hogy az internetszolgáltató, a Szolgáltatás eléréséhez használt eszközön felhasznált internetkapcsolatért (például mobiladat-forgalomért) díjat számíthat fel, melynek megfizetése a Felhasználó kötelessége, ezért a Szolgáltatót semmilyen felelősség nem terheli.

9.2. A Szolgáltató nem felelős a Szolgáltatás elérhetetlenségéért amennyiben azt:
• szerverhiba;
• a Felhasználó hardware-einek meghibásodása;
• az internetkapcsolat meghibásodása / elérhetetlensége
• bármely más a Szolgáltatónak nem felróható technikai hiba; vagy
• vis maior okozza

9.3. A Szolgáltató megfelelő és ésszerű technikai és biztonsági intézkedéseket alkalmaz a Szolgáltatás biztonságának megőrzése érdekében, hogy az vírusoktól, trójai programoktól vagy hasonló veszélyek ellen védett legyen és hibamentesen működjön. Bármennyire fejlett technológiát alkalmaz azonban, egyetlen biztonsági rendszer sem áthatolhatatlan. A Szolgáltató felhívja a Felhasználó figyelmét, hogy mindent megtesz annak érdekében, hogy rendszerét a legújabb technikai eszközökkel (mind fizikai, mind szoftveres eszközökkel) védje, azonban műszaki szempontból nem garantálhatja, hogy rosszindulatú harmadik fél nem fürkészi ki a Felhasználó által a Szolgáltatásban megadott információkat, miközben azt továbbítja a Szolgáltató részére.

9.4. A Szolgáltatás működése korlátozásoknak és más problémáknak lehet kitéve az internet, a Felhasználó belső hálózata vagy más belső hálózatok és elektronikus kommunikációs megoldások használatának következményeként, ideértve a Felhasználó által használt hibás, nem csatlakoztatott vagy hatótávolságon kívüli, kikapcsolt vagy nem működő eszközöket. A Szolgáltató nem vállal felelősséget az ilyen problémákból eredő késedelemért, hibákért, károkért vagy (adat)veszteségekért.

9.5. A Szolgáltató a megfelelő gondossággal kezeli a Weboldalon található információkat, azok jóhiszeműen kerültek felhelyezésre, azonban azok kizárólag tájékoztató célt szolgálnak, az információk pon

  1. FELELŐSSÉG ÉS ANNAK KORLÁTOZÁSA

9.1. A Szolgáltatás eléréséhez internet-hozzáférés szükséges. A Felhasználó a jelen ÁVF rendelkezéseinek elfogadásával tudomásul veszi, hogy az internetszolgáltató, a Szolgáltatás eléréséhez használt eszközön felhasznált internetkapcsolatért (például mobiladat-forgalomért) díjat számíthat fel, melynek megfizetése a Felhasználó kötelessége, ezért a Szolgáltatót semmilyen felelősség nem terheli.

9.2. A Szolgáltató nem felelős a Szolgáltatás elérhetetlenségéért amennyiben azt:
• szerverhiba;
• a Felhasználó hardware-einek meghibásodása;
• az internetkapcsolat meghibásodása / elérhetetlensége
• bármely más a Szolgáltatónak nem felróható technikai hiba; vagy
• vis maior okozza

9.3. A Szolgáltató megfelelő és ésszerű technikai és biztonsági intézkedéseket alkalmaz a Szolgáltatás biztonságának megőrzése érdekében, hogy az vírusoktól, trójai programoktól vagy hasonló veszélyek ellen védett legyen és hibamentesen működjön. Bármennyire fejlett technológiát alkalmaz azonban, egyetlen biztonsági rendszer sem áthatolhatatlan. A Szolgáltató felhívja a Felhasználó figyelmét, hogy mindent megtesz annak érdekében, hogy rendszerét a legújabb technikai eszközökkel (mind fizikai, mind szoftveres eszközökkel) védje, azonban műszaki szempontból nem garantálhatja, hogy rosszindulatú harmadik fél nem fürkészi ki a Felhasználó által a Szolgáltatásban megadott információkat, miközben azt továbbítja a Szolgáltató részére.

9.4. A Szolgáltatás működése korlátozásoknak és más problémáknak lehet kitéve az internet, a Felhasználó belső hálózata vagy más belső hálózatok és elektronikus kommunikációs megoldások használatának következményeként, ideértve a Felhasználó által használt hibás, nem csatlakoztatott vagy hatótávolságon kívüli, kikapcsolt vagy nem működő eszközöket. A Szolgáltató nem vállal felelősséget az ilyen problémákból eredő késedelemért, hibákért, károkért vagy (adat)veszteségekért.

9.5. A Szolgáltató a megfelelő gondossággal kezeli a Weboldalon található információkat, azok jóhiszeműen kerültek felhelyezésre, azonban azok kizárólag tájékoztató célt szolgálnak, az információk pon

BANKKÁRTYÁS FIZETÉSI TÁJÉKOZTATÓ

Webáruházunk a CIB Bank által biztosított biztonságos bankkártyás fizetési megoldást nyújtja vásárlóinak. A biztonságot az adatok szétválasztása alapozza meg. A Webáruház a megrendeléssel kapcsolatos információkat kapja meg a vásárlótól, a CIB Bank pedig kizárólag a fizetési tranzakcióhoz szükséges kártyaadatokat a 128 bites SSL titkosítással ellátott fizetőoldalon. A fizetőoldal adattartalmáról a Webáruház nem értesül, azokat csak a CIB Bank érheti el. A tranzakció eredményéről a fizetést követően a Webáruház oldala tájékoztatja. A kártyás fizetéshez az Ön internet böngésző programjának támogatnia kell az SSL titkosítást.

A vásárolt áru/szolgáltatás ellenértéke, a kifizetett összeg azonnal zárolásra kerül kártyaszámláján. Kérjük, olvassa el részletes tájékoztatónkat!

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Üdvözöljük a Webáruházunkban, mely a CIB Bank biztonságos, internetes fizetési megoldásával működik!
Az alábbiakban röviden ismertetjük, hogy miképp intézheti biztonságos módon vásárlását.

Mire figyeljen a vásárláskor?

  • Olvassa el Webáruházunk ismertetőjét, a vásárlás kondícióit és a kiszállítás és a fizetés feltételeit!
  • Tanulmányozza át a Webáruház biztonsági feltételeit, hiszen ezzel garantálják az Ön adatainak biztonságát!
  • Tartsa nyilván a vásárlásával kapcsolatos adatait!
  • Tartsa nyilván a fizetéssel kapcsolatos tranzakciós adatait! (tranzakció azonosító, engedélyszám)
  • Biztosítsa, hogy titkos kártyaadataihoz illetéktelen személy soha ne férhessen hozzá.
  • Használjon olyan böngészőt, amely támogatja az SSL titkosításhoz szükséges opciót!

A biztonságról
Az SSL, a Secure Sockets Layer elfogadott titkosítási eljárás rövidítése. Bankunk rendelkezik egy 128 bites titkosító kulccsal, amely a kommunikációs csatornát védi. A VeriSign nevű cég teszi lehetővé a CIB Banknak a 128 bites kulcs használatát, amely segítségével biztosítjuk az SSL alapú titkosítást. Jelenleg a világ elektronikus kereskedelmének 90%-ában ezt a titkosítási módot alkalmazzák. A vásárló által használt böngésző program az SSL segítségével a kártyabirtokos adatait az elküldés előtt titkosítja, így azok kódolt formában jutnak el a CIB Bankhoz, ezáltal illetéktelen személyek számára nem értelmezhetőek.

Elfogadott kártyák
A CIB Bank internetes fizetési rendszere a Mastercard/Maestro, a VISA termékcsaládba tartozó VISA és VISA Electron (az Electronnál csak abban az esetben, ha azt a kibocsátó bank engedélyezi) bankkártyák használatát, valamint internetes használatra alkalmas webkártyával való fizetést teszi lehetővé.

Fizetés lépései

  1. Ön a Webáruház oldalán választja ki az árut/szolgáltatás melynek összegét bankkártyás fizetéssel kívánja teljesíteni.
  2. Ezt követően Ön átkerül a CIB Bank biztonságos fizetést garantáló oldalára, ahol a fizetés megkezdéséhez kártyaadatait szükséges kitöltenie.
  3. A kártyaadatok megadását követően a Fizetés gombra kattintva indíthatja el a tranzakciót
  4. A fizetést követően Ön visszatér a Webáruház oldalára, ahol a tranzakció eredményéről kap visszaigazolást.

A bankkártyával történő fizetés esetén a sikeres tranzakciót követően – ez a bankkártya érvényessége és a fedezet ellenőrzése utáni elfogadást jelenti –, a CIB Bank elindítja a Kártyabirtokos számlájának megterhelését az áru vagy szolgáltatás ellenértékével.

Amennyiben Ön nem kerül visszairányításra a fizetőoldalról a Webáruház oldalára, úgy a tranzakció sikertelennek minősül. Amennyiben a banki fizetőoldalon a böngésző „Vissza/Back” vagy a „Frissítés/Refresh” gombjára kattint, ill. bezárja a böngésző ablakot mielőtt visszairányításra kerülne az áruházba, a fizetés sikertelennek minősül.

Amennyiben a tranzakció eredményéről, annak sikertelensége esetén, okáról, részleteiről bővebben kíván tájékozódni, kérjük, vegye fel a kapcsolatot számlavezető bankjával.

KÉRDÉSEK ÉS VÁLASZOK INTERNETES KÁRTYÁS FIZETÉSRŐL

Milyen típusú kártyákkal lehet fizetni?
A VISA és az Mastercard dombornyomott kártyáival, ill. egyes VISA Electron kártyákkal. A VISA Electron kártyák interneten történő használatának lehetősége a kártyát kibocsátó banktól függ. A CIB által kibocsátott VISA Electron típusú bankkártya használható interneten történő vásárlásra.

Mely bankok kártyái alkalmasak internetes fizetésre?
Minden olyan VISA és Mastercard/Maestro kártyával, mely internetes fizetésre a kártyakibocsátó bank által engedélyeztetve lettek, valamint a kifejezetten internetes használatra hivatott webkártyák.

Lehet-e vásárlókártyákkal fizetni?
Hűségpontokat tartalmazó, kereskedők/szolgáltatók által kibocsátott pontgyűjtő kártyákkal nem lehet interneten fizetni.

Lehet-e co-branded kártyákkal fizetni?
Bármilyen olyan co-branded kártyával lehetséges fizetni, mely internetes fizetésre alkalmas MasterCard vagy VISA alapú kártya.

FIZETÉS FOLYAMATA

Hogyan működik az online fizetés banki háttérfolyamata?
A vásárló a kereskedő/szolgáltató internetes oldalán a bankkártyás fizetési mód választását követően a fizetést kezdeményezi, melynek eredményeként átkerül a Bank biztonságos kommunikációs csatornával ellátott fizetőoldalára. A fizetéshez szükséges megadni kártyaszámát, lejárati idejét, és a kártya hátoldalának aláíráscsíkján található 3 jegyű érvényesítési kódot. A tranzakciót Ön indítja el, ettől kezdve a kártya valós idejű engedélyezésen megy keresztül, melynek keretében a kártyaadatok eredetisége-, fedezet-, vásárlási limit kerül ellenőrzésre. Amennyiben a tranzakció folytatásához minden adat megfelel, a fizetendő összeget számlavezető (kártyakibocsátó) bankja zárolja a kártyáján. Az összeg számlán történő terhelése (levonása) számlavezető banktól függően néhány napon belül következik be.

Miben különbözik az internetes kártyás vásárlás a hagyományostól?
Megkülönböztetünk kártya jelenlétével történő (Card Present) és kártya jelenléte nélküli (Card not Present) tranzakciókat. A Card Present tranzakció POS terminál eszköz segítségével történik. A kártya lehúzását és a PIN kód beütését követően a terminál kapcsolatba lép a kártyabirtokos bankjával, az engedélyező központon keresztül, és a kártya típusától, illetve a kártya kibocsátójától függően a VISA vagy MasterCard hálózaton keresztül. Itt megtörténik az érvényesség és fedezetvizsgálat (authorizáció). Az előbbi útvonalon visszafelé haladva a POS terminál (illetve a kereskedő) megkapja a jóváhagyást vagy elutasítást. A vásárló aláírja a bizonylatot. A Card not Present olyan tranzakció, melynek lebonyolításakor a bankkártya fizikailag nincs jelen. Ide tartoznak a levélben, telefonon, illetve az elektronikus úton (internet) lebonyolított tranzakciók, amelyek esetében a vásárló (kártyabirtokos) a tranzakciót biztonságos (128 bites titkosítású) fizetőoldalon bekért kártyaadatok megadásával indítja. A sikeres tranzakcióról Ön kap ún. engedélyszámot, mely megegyezik a papír alapú bizonylaton található számmal.

Mit jelent a foglalás?
A tranzakciót a bank tudomására jutásakor azonnal foglalás (zárolás) követi, hiszen a tényleges terheléshez előbb a hivatalos adatoknak be kell érkezniük, mely néhány napot igénybe vesz és az alatt a vásárolt összeg újra elkölthető lenne. Ezért a foglalással a levásárolt vagy felvett pénzt elkülönítik, foglalás alá teszik. A foglalt összeg hozzátartozik a számlaegyenleghez, azaz jár rá kamat, de még egyszer nem költhető el. A foglalás biztosítja azon tranzakciók visszautasítását, melyre már nincs fedezet, noha a számlaegyenleg erre elvben még lehetőséget nyújtana.

SIKERTELEN FIZETÉSEK ÉS TEENDŐK

Milyen esetben lehet sikertelen egy tranzakció?
Általában a kártyát kibocsátó bank (tehát ahol az ügyfél a kártyát kapta) által el nem fogadott fizetési megbízás; de bankkártya használat esetében ez lehet olyan okból is, hogy távközlési vagy informatikai hiba miatt az engedélykérés nem jut el a kártyát kibocsátó bankhoz.

Kártya jellegű hiba

  • A kártya nem alkalmas internetes fizetésre.
  • A kártya internetes használata számlavezető bank által tiltott.
  • A kártyahasználat tiltott.
  • A kártyaadatok (kártyaszám, lejárat, aláíráscsíkon szereplő kód) hibásan lettek megadva.
  • A kártya lejárt.

Számla jellegű hiba

  • Nincs fedezet a tranzakció végrehajtásához.
  • A tranzakció összege meghaladja a kártya vásárlási limitét.

Kapcsolati jellegű hiba

  • A tranzakció során valószínűleg megszakadt a vonal. Kérjük, próbálja meg újra.
  • A tranzakció időtúllépés miatt sikertelen volt. Kérjük, próbálja meg újra.

Technikai jellegű hiba

  • Amennyiben a fizetőoldalról nem tért vissza a kereskedő/szolgáltató oldalára, a tranzakció sikertelen.
  • Amennyiben a fizetőoldalról visszatért, de a böngésző "back", "reload" illetve "refresh" segítségével visszatér a fizetőoldalra, tranzakcióját a rendszer biztonsági okokból automatikusan visszautasítja.

Mi a teendő a fizetési procedúra sikertelensége esetén?
A tranzakcióról minden esetben generálódik egy tranzakcióazonosító, melyet javaslunk feljegyezni. Amennyiben a fizetési kísérlet során tranzakció banki oldalról visszautasításra kerül, kérjük vegye fel a kapcsolatot számlavezető bankjával.

Miért a számlavezető bankkal kell felvenni a kapcsolatot a fizetés sikertelensége esetén?
A kártyaellenőrzés során a számlavezető (kártyakibocsátó) bank értesíti az összeget beszedő kereskedő (elfogadó) bankjának, hogy a tranzakció elvégezhető-e. Más bank ügyfelének az elfogadó bank nem adhat ki bizalmas információkat, arra csak a kártyabirtokost azonosító banknak van joga.

Mit jelent az, ha bankomtól azonban SMS kaptam az összeg foglalásáról/zárolásáról, azonban a kereskedő/szolgáltató azt jelzi, hogy sikertelen volt a fizetés?
Ez a jelenség olyan esetben fordulhat elő, ha a kártya ellenőrzése megtörtént a fizetőoldalon, azonban Ön nem tért vissza kereskedő/szolgáltató internetes oldalára. A tranzakció ebben az esetben befejezetlennek, így automatikusan sikertelennek minősül. Ilyen esetben az összeg nem kerül terhelésre kártyáján, a foglalás feloldásra kerül.

BIZTONSÁG

Mit jelent a VeriSign és a 128 bites titkosítású SSL kommunikációs csatorna?
Az SSL, a Secure Sockets Layer elfogadott titkosítási eljárás rövidítése. Bankunk rendelkezik egy 128 bites titkosító kulccsal, amely a kommunikációs csatornát védi. A VeriSign nevű cég teszi lehetővé a CIB Bank-nak a 128 bites kulcs használatát, amely segítségével biztosítjuk az SSL alapú titkosítást. Jelenleg a világ elektronikus kereskedelmének 90%-ában ezt a titkosítási módot alkalmazzák. A vásárló által használt böngésző program az SSL segítségével a kártyabirtokos adatait az elküldés előtt titkosítja, így azok kódolt formában jutnak el a CIB Bankhoz, ezáltal illetéktelen személyek számára nem értelmezhetőek.

A fizetés után figyelmeztetett a böngészőm, hogy elhagyom a biztonsági zónát. A fizetésem biztonsága így garantált?
Teljes mértékben igen. A fizetés folyamata 128-bites titkosított kommunikációs csatornán folyik, így teljesen biztonságos. A tranzakciót követően Ön a kereskedő honlapjára jut vissza, amennyiben a kereskedő oldala nem titkosított, a böngészője figyelmezteti, hogy a titkosított csatornát elhagyta. Ez nem jelent veszélyt a fizetés biztonságát illetően.

Mit jelent a CVC2/CVV2 kód?
A MasterCard esetében az ún Card Verification Code, a Visa esetében az ún. Card Verification Value egy olyan, a bankkártya mágnescsíkján kódolt numerikus érték, melynek segítségével megállapítható egy kártya valódisága. Az ún. CVC2 kódot, mely az Mastercard/Maestro kártyák hátoldalán található számsor utolsó három számjegyében szerepel, az internetes vásárlások során kell megadni.

Mit jelent a Verified by Visa?
A Verified by Visa rendszerben regisztrált Visa kártyabirtokosok jelszót választanak a kártyát kibocsátó banknál, mely segítségével azonosíthatják magukat internetes vásárlás esetén, és amely védelmet nyújt a Visa kártyák jogosulatlan használata ellen. A CIB Bank elfogadja a Verified by Visa rendszer keretein belül kibocsátott kártyákat.

Mit jelent a Mastercard SecureCode?
A Mastercard SecureCode rendszerben regisztrált Mastercard/Maestro kártyabirtokosok jelszót választanak a kártyát kibocsátó banknál, mely segítségével azonosíthatják magukat internetes vásárlás esetén, és amely védelmet nyújt a Mastercard/Maestro kártyák jogosulatlan használata ellen. A CIB Bank elfogadja a Mastercard SecureCode rendszer keretein belül kibocsátott kártyákat.

Mit jelent a UCAF kód?
MasterCard/Maestro kártyák esetén az Ön kártyakibocsátó bankjától esetlegesen kapott egyedi kód. Ha nem kapott ilyet, hagyja üresen a mezőt.

 

Adatkezelési tájékoztató
ADATKEZELÉIS TÁJÉKOZTATÓ

ADATKEZELÉIS TÁJÉKOZTATÓ

Extra-Market Kft

 

Köszönjük, hogy igénybe veszi szolgáltatásainkat! Az Extra Market Kft. védi és tiszteletben tartja az Ön személyes adataihoz fűződő jogait. A fenti célnak megfelelően jelen adatvédelmi tájékoztató (a továbbiakban: „Tájékoztató”) az Európai Parlament és a Tanács a természetes személyeknek a személyes adatok kezelése tekintetében történő védelméről és az ilyen adatok szabad áramlásáról, valamint a 95/46/EK irányelv hatályon kívül helyezéséről szóló 2016/679 számú általános adatvédelmi rendeletével (a továbbiakban mint: „GDPR”) összehangban tartalmazza a

Cégnév: Extra Market Korlátolt Felelősségű Társaság

Székhely: 1087 Budapest, Könyves Kálmán körút 76.

Cégjegyzékszám: 01-09-386318

Adószám: 29305696-2-43

Nyilvántartja: Fővárosi Törvényszék Cégbírósága

Képviseli: Németh Gergely György, Scheller Mátyás Richárd

E-mail: info@extramarket.hu

(a továbbiakban, mint: “Szolgáltató”)

által a www.extramarket.hu weboldalon keresztül nyújtott, és a Szolgáltató általános vásárlási feltételeinek (a továbbiakban: „ÁVF”) 2. pontjában részletesen meghatározott szolgáltatás igénybevevői által a Szolgáltató, illetve a Szolgáltató szerződött partnerei rendelkezésére bocsátott személyes adatok kezelésével kapcsolatos tudnivalókat. A Tájékoztató célja, hogy pontos képet adjon arról, miért és hogyan, valamint mennyi ideig kezeljük a Felhasználókkal kapcsolatos személyes adatokat, akik cégünkkel a Weboldalon vagy más csatornákon kapcsolatba kerülnek.

  1. Néhány adatvédelemmel kapcsolatos alapvető fogalom a Tájékoztató megértéséhez

 Személyes adat

azonosított vagy azonosítható természetes személyre („érintett”) vonatkozó bármely információ; azonosítható az a természetes személy, aki közvetlen vagy közvetett módon, különösen valamely azonosító, például név, szám, helymeghatározó adat, online azonosító vagy a természetes személy testi, fiziológiai, genetikai, szellemi, gazdasági, kulturális vagy szociális azonosságára vonatkozó egy vagy több tényező alapján azonosítható

Adatkezelés

a személyes adatokon vagy adatállományokon automatizált vagy nem automatizált módon végzett bármely művelet vagy műveletek összessége, így a gyűjtés, rögzítés, rendszerezés, tagolás, tárolás, átalakítás vagy megváltoztatás, lekérdezés, betekintés, felhasználás, közléstovábbítás, terjesztés vagy egyéb módon történő hozzáférhetővé tétel útján, összehangolás vagy összekapcsolás, korlátozás, törlés, illetve megsemmisítés

Adatkezelő

az a természetes vagy jogi személy, közhatalmi szerv, ügynökség vagy bármely egyéb szerv, amely a személyes adatok kezelésének céljait és eszközeit önállóan vagy másokkal együtt meghatározza; ha az adatkezelés céljait és eszközeit az uniós vagy a tagállami jog határozza meg, az adatkezelőt vagy az adatkezelő kijelölésére vonatkozó különös szempontokat az uniós vagy a tagállami jog is meghatározhatja

Adatfeldolgozó

Az a természetes vagy jogi személy, közhatalmi szerv, ügynökség vagy bármely egyéb szerv, amely az adatkezelő nevében személyes adatokat kezel.

Harmadik fél

Az a természetes vagy jogi személy, közhatalmi szerv, ügynökség vagy bármely egyéb szerv, amely nem azonos az érintettel, az adatkezelővel, az adatfeldolgozóval vagy azokkal a személyekkel, akik az adatkezelő vagy adatfeldolgozó közvetlen irányítása alatt a személyes adatok kezelésére felhatalmazást kaptak.

Adattovábbítás

Az adat meghatározott harmadik személy számára történő hozzáférhetővé tétele.

Érintett

Mindenki, aki a Weboldalon vagy bárhol máshol a Szolgáltatóval megosztja személyes adatait, vagy akinek a személyes adatait a Szolgáltató egyébként kezeli. Például Ön, aki ezt a Tájékoztatót olvassa.

Az érintett hozzájárulása

Az érintett akaratának önkéntes, konkrét és megfelelő tájékoztatáson alapuló és egyértelmű kinyilvánítása, amellyel az érintett nyilatkozat vagy a megerősítést félreérthetetlenül kifejező cselekedet útján jelzi, hogy beleegyezését adja az őt érintő személyes adatok kezeléséhez.

Különleges adat

A faji eredetre, a nemzetiséghez tartozásra, a politikai véleményre vagy pártállásra, a vallásos vagy más világnézeti meggyőződésre, az érdek-képviseleti szervezeti tagságra, a szexuális életre vonatkozó személyes adat, az egészségi állapotra, a kóros szenvedélyre vonatkozó személyes adat, valamint a bűnügyi személyes adat.

Genetikai adat

Egy természetes személy örökölt vagy szerzett genetikai jellemzőire vonatkozó minden olyan személyes adat, amely az adott személy fiziológiájára vagy egészségi állapotára vonatkozó egyedi információt hordoz, és amely elsősorban az említett természetes személyből vett biológiai minta elemzéséből ered.

Biometrikus adat

Egy természetes személy testi, fiziológiai vagy viselkedési jellemzőire vonatkozó minden olyan sajátos technikai eljárásokkal nyert személyes adat, amely lehetővé teszi vagy megerősíti a természetes személy egyedi azonosítását, ilyen például az arckép vagy a daktiloszkópiai adat.

Adatvédelmi incidens

A biztonság olyan sérülése, amely a továbbított, tárolt vagy más módon kezelt személyes adatok véletlen vagy jogellenes megsemmisítését, elvesztését, megváltoztatását, jogosulatlan közlését vagy az azokhoz való jogosulatlan hozzáférést eredményezi.

A fenti fogalmak többsége a GDPR által is használt fogalmak. A GDPR szövege elérhető a http://eur-lex.europa.eu/legal-content/HU/TXT/?uri=celex%3A32016R0679 linken. A lista nem teljes, amennyiben további információra lenne szüksége, forduljon hozzánk bizalommal.

Tájékoztatjuk Önt, hogy az adatkezelésük során sem különlges, sem genetikai, sem biometrikus adatokat nem kezelünk és ilyen adatokat nem is kérünk Öntől.

  1. Egyéb fogalmak

Weboldal

Jelenti a www.extramarket.hu domain alatt elérhető weboldalakat, melyen keresztül a Felhasználók információt szerezhetnek a Szolgáltatóról, a Szerződött Partnerről és a Szolgáltatásról, valamint igénybe is vehetik azt.

Szolgáltatás

Jelenti a Weboldalon keresztül elérhető Termékekkel kapcsolatos ajánlatok közzétételét, illetve a Termékek megrendelésére és házhozszállítására irányuló szolgáltatásokat, illetve az ebben való közreműködést

Szerződött Partner

A Szolgáltató partnerei, akik főszabályként a Termékek forgalmazói és akik érdekében, illetve akiknek megbízásából a Termékek megvásárlására vonatkozó ajánlatot közzéteszi, valamint akik javára a Szolgáltató közreműködik a Termékek megrendelésének és kiszállításának lebonyolítása érdekében

Termékek

A Weboldalon közzétett ajánlatokban megjelölt ingó dolgok, melyekkel kapcsolatosan a Szolgáltató saját maga vagy a Szerződött Partnerek érdekében ajánlatokat tesz közzé

Felhasználó

Jelen Tájékoztató értelmezése során jelenti együttesen a Weboldal látogatóját, a Szolgáltatás igénybevevőjét és a hírlevélre feliratkozó személyt

Regisztráció

A Weboldalon – egyes alább részletezett – személyes adatok megadásával elindított folyamat, mely során a Felhasználó jelszóval védett, saját, személyes profilt hoz létre.

III.  Milyen esetekben kezelünk személyes adatokat?

 A Felhasználó személyes adatait a GDPR 5. cikk (1) bekezdésében lefektetett elvek figyelembevételével a Szolgáltató az alábbi esetekben kezeli:

III.1.  A Szolgáltató általános adatkezelési tevékenysége

Az alább felsorolt esetekben a Szolgáltató, mint adatkezelő jár el:

Weboldalon történő böngészés

Regisztráció

Ügyfélszolgálat

Chat asszisztens

Hírlevél feliratkozás

A Weboldalon található sütik elhelyezése

A Szolgáltatás igénybevétele

Fizetés számlázás

Elállási nyilatkozat közlése

Szavatossági jogok érvényesítése, jótállás

Fogyasztói panaszok kezelése

Statisztikai célú, webanalitikai méréseket szolgáló cookie-k (pl. Google Analytics). Ezek számunkra azért fontosak, mert így tájékozódunk a látogatóink egyes jellemzőiről (IP címéről, városáról, az Ön által használt eszköz, böngésző, operációs-rendszer típusáról, illetőleg arról, hogy a honlapunkon belül mely aloldalakat látogatott meg, azokon mennyi időt töltött). A névtelen adatokból a Weboldal látogatottságával kapcsolatos általános statisztikákat, riportokat készítünk azok továbbfejlesztéséhez, marketing stratégiánk tökéletesítéséhez használjuk őket.

Remarketing célú cookie-k (pl. Google Adwords), melyekkel elemezni tudjuk, hogyan használja Ön a honlapunkat, és ennek megfelelően Önnek személyre szóló tartalmat, hirdetést jeleníthetünk meg, akár a honlapunkon kívüli online felületeken is (pl. más weblapokon vagy közösségi médiában).

Google Chrome: https://support.google.com/chrome/answer/95647?hl=hu-hu&p=cpn_cookies

Firefox:  https://support.mozilla.org/hu/kb/sutik-informacio-amelyet-weboldalak-tarolnak-szami

Internet Explorer / Edge: https://support.microsoft.com/hu-hu/help/17442/windows-internet-explorer-delete-manage-cookies

Cégnév: Google Ireland Ltd

Székhely: Google Building Gordon House, 4 Barrow St, Dublin, D04 E5W5, Írország

Nyilvántartási szám: 368047

Képviseli: Elizabeth Margaret Cunningham igazgató

Telefonszám: +353 1 436 1000

Szerverközpont: Dublin, Írország

Cégjegyzékszám: 01-09-303201

Székhely: 121 West Commerical, Lebanon 65536 (MO), Amerikai Egyesült Államok

III.2.   Egyéb adatkezelési tevékenységek

Az alábbi esetekben a Szolgáltató főszabályként, mint a Szerződött Partnerek adatfeldolgozó partnere jár el, akik megbízásából a Termékek értékesítéséhez és kiszállításához szükséges adatokat összegyűjti és a Szerződött Partnerek részére továbbítja.

Az alábbi esetekben a Szolgáltató kizárólag akkor minősül adatkezelőnek, amennyiben az adott Termék forgalmazójaként kifejezetten a Szolgáltató kerül feltüntetésre.

  1. Milyen adatokat, milyen célból és mennyi ideig kezelünk?

 Az egyes fent meghatározott esetekben a személyes adatok kezelésének jogalapja a következő lehet:

A GDPR 6. cikk (1) bekezdés a) pontja szerint a Felhasználó megfelelő tájékoztatáson alapuló önkéntes hozzájárulása az adatkezeléshez (a továbbiakban: „Hozzájárulás”);

A GDPR 6. cikk (1) bekezdés b) pontja szerint az adatkezelés olyan szerződés teljesítéséhez szükséges, amelyben a Felhasználó, mint érintett az egyik fél vagy az a szerződés megkötését megelőzően az érintett kérésére történő lépések megtételéhez szükséges (a továbbiakban: „Szerződés teljesítése”);

A GDPR 6. cikk (1) bekezdés c) pontja szerint az adatkezelés az adatkezelőre vonatkozó jogi kötelezettség teljesítéséhez szükséges a továbbiakban: „Jogi kötelezettség teljesítése”);

A GDPR 6. cikk (1) bekezdés f) pontja szerint az adatkezelés az adatkezelő vagy egy harmadik fél jogos érdekeinek érvényesítéséhez szükséges (a továbbiakban: „Jogos érdek”);

IV.1. Böngészés

A kezelt adatok köre

Az adatkezelés célja

Az adatkezelés jogalapja

A jogos érdek megnevezése

Az adatkezelés időtartama

A Felhasználó IP címe

A Szolgáltató informatikai rendszereinek védelme, illetve Weboldal biztonsága

Jogos érdek

A Weboldal és Szolgáltatás biztonságos működése

Az utolsó látogatástól számított 30 nap

A Weboldalt a Felhasználó szabadon látogathatja és böngészheti, anélkül, hogy bármilyen személyes adatot megadna a Szolgáltatónak. A Weboldal használatának megkezdésekor a Felhasználó egy kérést indít a számítógépéről vagy mobil eszközéről a Szolgáltató felé. Mintha egy levelet küldene el, amire válaszként szeretné megkapni a Weboldal tartalmát. A kérésre viszont csak akkor tud a Szolgáltató válaszolni, ha a Felhasználó megadja a címét. Ez a cím a Felhasználó internetes azonosítási címe, azaz az IP címe. Erre az IP címre küldi el a Szolgáltató szervere a kért Weboldalt. Ez egy automatikus folyamat, azzal, hogy a Felhasználó a Weboldal címét beírja a böngészőbe, vagy a Weboldal bárhol közzétett linkjére kattint, hozzájárul az IP címének megadásához, illetve annak a Szolgáltató általi kezeléséhez. Ahhoz, hogy a fentebb leírt – Szolgáltató és Felhasználó közötti, a Weboldal megnyitásakor létrejövő - kommunikáció zökkenőmentes legyen, a Szolgáltató szervere úgynevezett log fájlokban tárolja el a Felhasználó IP címét.

Az IP cím azonosítására és tárolására a Szolgáltató informatikai rendszereinek védelme és a Weboldal biztonságos működése miatt van szükség. A Weboldal elleni esetleges rosszindulatú tevékenységekkel szembeni védelmet részben az biztosítja, hogy a Szolgáltató naplózza a Weboldal működését és ebben a naplóban listázza azokat az IP címeket, ahonnan kérés indult a szervereire. Ha a Szolgáltató egy IP címről a Weboldal biztonságos működését megzavaró tevékenységet észlel, akkor tiltólistára teszi azt. Egy esetleges rosszindulatú tevékenység elhárítása és jogi úton történő rendezése ennek segítségével történik. Ha nem történt semmi rendellenes, akkor a Szolgálató törli a log fájlokat és velük együtt az IP címeket. A log fájlokban tárolt IP címeket a Szolgáltató céltól eltérően nem használja fel és automatikusan 30 napon belül törli, csak abban az esetben őrzi meg, ha az adott IP címről a Felhasználó valamilyen tiltott tevékenységet végzett. Ezek a tevékenységek vagy a korábban felsoroltak valamelyike, vagy egyéb olyan tevékenység, amely megsérti a helyi, az állami, a nemzeti vagy a nemzetközi jog szabályait.

IV.2. Regisztráció

A kezelt adatok köre

Az adatkezelés célja

Az adatkezelés jogalapja

Az adatkezelés időtartama

A Felhasználó vezeték és keresztneve

A Felhasználó azonosítása, Felhasználói fiók létrehozása

Hozzájárulás

A hozzájárulás visszavonásáig, azaz a Regisztráció Felhasználó általi törléséig

A Felhasználó e-mail címe

A Felhasználó azonosítása, Felhasználói fiók létrehozása, kapcsolattartás

Szerződés teljesítése

A hozzájárulás visszavonásáig, azaz a Regisztráció Felhasználó általi törléséig

A Felhasználó által beállított jelszó

A Felhasználó azonosítása, Felhasználói fiók létrehozása

Szerződés teljesítése

A hozzájárulás visszavonásáig, azaz a Regisztráció Felhasználó általi törléséig

A Felhasználó telefonszáma

A Felhasználó azonosítása, a szállítás teljesítése, kapcsolattartás

Szerződés teljesítése

A hozzájárulás visszavonásáig, azaz a Regisztráció Felhasználó általi törléséig

A Felhasználó szállítási címe

A szállítás teljesítése

Hozzájárulás

A hozzájárulás visszavonásáig, azaz a Regisztráció Felhasználó általi törléséig

A Felhasználó számlázási címe

Jogszabály által előírt számlakibocsátási kötelezettség teljesítése

Hozzájárulás

A hozzájárulás visszavonásáig, azaz a Regisztráció Felhasználó általi törléséig

A Szolgáltatás igénybevétele Regisztrációhoz nem kötött, azonban a Felhasználónak lehetősége van arra, hogy a Regisztráció útján saját felhasználói fiókot hozzon létre. Ehhez a fenti adatok megadása szükséges. A Regisztráció bármely megrendelés során kezdeményezhető a „Regisztrálok” jelzés mellett elhelyezett jelölőnégyzet bepipálásával.

Tekintettel arra, hogy a Regisztráció csak kényelmi funkcióként szolgál, hogy a Felhasználó egy későbbi megrendelés során a Szolgáltatás igénybevételéhez szükséges és az IV.6. pontban rögzített adatait gyorsan és könnyedén betölthesse, így az adatok kezelésére ebben az esetben a Felhasználó hozzájárulása alapján kerül sor, egészen addig, amíg a Felhasználó a hozzájárulását vissza nem vonja, azaz a felhasználói fiókját nem törli. A törlésre a Felhasználónak a Szolgáltatónak írt levélben vagy e-mailben, illetve a Weboldalon elhelyezett kapcsolatfelvételi űrlapon keresztül küldött kérelem útján van lehetősége

A Felhasználó számlázási címének kezelésére csak abban az esetben kerül sor, amennyiben az a szállítási címtől eltér és ezt a Felhasználó külön jelölte, illetve megadta a Szolgáltató részére.

A Felhasználó e-mail címe egyben a belépéshez történő felhasználónévként is szolgál, a belépéshez szükséges jelszót pedig első alkalommal a Szolgáltató rendszere generálja, melyet a Felhasználó bármikor megváltoztathat a regisztrációs értesítő e-mailben elhelyezett link útján.

Fontos, hogy a Felhasználó a regisztráció során megadott adataira – különösen jelszavára – vigyázzon. Ezen adatok védelme a Felhasználó felelőssége is, amelyek Felhasználó által történő elvesztéséért vagy illetéktelenekhez való kerüléséért a Szolgáltató nem vállal felelősséget. A regisztrációt követően a Felhasználó kötelessége a Szolgáltató felé jelezni, amennyiben fiókjának biztonsága sérült vagy a bejelentkezéshez szükséges adatai veszélybe kerültek.

 

IV.3.   Ügyfélszolgálat

A Felhasználók részére a Szolgáltatással kapcsolatos információ nyújtása, illetve amennyiben a Szolgáltató egyben az adott Termék forgalmazója, úgy jogaik (kellékszavatosság, panaszügyintézés) érvényesítése érdekében a Szolgáltató ügyfélszolgálatot tart fenn. Az ügyfélszolgálati megkereséseket telefonon, illetve e-mailen keresztül kezeljük.

IV.3.1. E-mail megkeresés esetén:

Amennyiben a Felhasználó a Szolgáltatót az ugyfelszolgalat@extramarket.hu e-mail címen keresztül keresi meg igényével, akkor annak érdekében, hogy a Szolgáltató az ügyfélszolgálati megkeresést megfelelő minőségbiztosítás mellett teljesíteni tudja az alábbi adatok kezelése szükséges:

A kezelt adatok köre

Az adatkezelés célja

Az adatkezelés jogalapja

Az adatkezelés időtartama

A Felhasználó vezeték- és keresztneve

A Felhasználó azonosítása, ügyfélszolgálati megkeresés teljesítése

Szerződés teljesítése

Az adatkezelés elleni tiltakozásig, illetve minőségbiztosítási okokból az ügyfélszolgálati megkeresés megoldása tárgyévét követő év december 31. napjáig.

Felhasználó e-mail címe

A Felhasználó azonosítása, ügyfélszolgálati megkeresés teljesítése

Szerződés teljesítése

Az adatkezelés elleni tiltakozásig, illetve minőségbiztosítási okokból az ügyfélszolgálati megkeresés megoldása tárgyévét követő év december 31. napjáig.

 

IV.3.2. Telefonos megkeresés esetén:

Amennyiben a Felhasználó telefonon keresi meg a Szolgáltató ügyfélszolgálatát vagy amennyiben a Szolgáltató ügyfélszolgálata visszahívja a Felhasználót, akkor a telefonbeszélgetés elején a Szolgáltató felhívja a Felhasználó figyelmét arra, hogy minőségbiztosítási okokból, illetve annak érdekében, hogy a Szolgáltató az ügyfélszolgálati megkeresést teljesíteni tudja az alábbi adatok kezelése kerül sor. Tájékoztatjuk a Felhasználókat, hogy a telefonbeszélgetés hanganyagának rögzítésére nem kerül sor.

A kezelt adatok köre

Az adatkezelés célja

Az adatkezelés jogalapja

Az adatkezelés időtartama

A Felhasználó vezeték és keresztneve

Felhasználó azonosítása, ügyfélszolgálati szolgáltatás teljesítése, minőségbiztosítás

Szerződés teljesítése

Az adatkezelés elleni tiltakozásig, illetve minőségbiztosítási okokból az ügyfélszolgálati megkeresés megoldása tárgyévét követő év december 31. napjáig.

A Felhasználó telefonszáma

Felhasználó azonosítása, ügyfélszolgálati szolgáltatás teljesítése

Szerződés teljesítése

Az adatkezelés elleni tiltakozásig, illetve minőségbiztosítási okokból az ügyfélszolgálati megkeresés megoldása tárgyévét követő év december 31. napjáig.

 

IV.4. Chat asszisztens

A kezelt adatok köre

Az adatkezelés célja

Az adatkezelés jogalapja

Az adatkezelés időtartama

A Felhasználó vezeték és keresztneve

A Felhasználó részére a Szolgáltatással kapcsolatos technikai segítségnyújtás

Hozzájárulás

A technikai segítségnyújtás folyamatának lezárásáig

A Felhasználó e-mail címe

A Felhasználó részére a Szolgáltatással kapcsolatos technikai segítségnyújtás

Hozzájárulás

A technikai segítségnyújtás folyamatának lezárásáig

A Felhasználó telefonszáma

A Felhasználó részére a Szolgáltatással kapcsolatos technikai segítségnyújtás

Hozzájárulás

A technikai segítségnyújtás folyamatának lezárásáig

Amennyiben a Felhasználónak a Szolgáltatással kapcsolatosan technikai segítségnyújtásra van szüksége, úgy lehetősége van a Weboldalon beépített chat asszisztens útján segítséget kérni a Szolgáltatótól. Amennyiben a chat asszisztens használata útján a Szolgáltató munkatársai a Felhasználó kérdésére nem tud azonnali választ nyújtani vagy a válaszra e-mail üzenet formájában is szüksége van, úgy a Szolgáltatónak szüksége van a Felhasználó e-m

Végleges adattörlés:

Adattörlési kérelmét a lehető legrövidebb időn belül feldolgozzuk és manuálisan rögzítjük. Annak megtörténtéről emailben értesítjük.

TÖRLÉS

II.3. Megrendelés teljesítése

Kezelt adatok: a Felhasználó családi és útóneve, a Felhasználószállítási címe illetve számlázási címe (amennyiben a szállítási címtől eltér), a Felhasználó e-mail címe, a Felhasználó telefonos elérhetősége

Az adatkezelés jogalapja: szerződés teljesítéséhez szükséges vagy a Felhasználó hozzájárulása alapján (GDPR 6. cikk (1) bekezdés a) és b) pont)

Az adatkezelés célja: a Felhasználó és a Partner között a Megrendelés alapján az Ajánlat vonatkozásában létrejövő szerződés teljesítése

Az adatkezelés időtartama: az Ajánlat szerinti termékhez vagy szolgáltatáshoz kapcsolódóan jogszabály által előírt szavatossági idő végéig vagy a hozzájárulás visszavonásáig

Ahhoz, hogy a közötted és a Partnerünk között a Megrendelésed alapján létrejövő szerződés teljesíthető legyen és az Ajánlat szerinti terméket vagy szolgáltatást megkaphasd, szükséges, hogy a fent jelzett adataidat megadd. A megadott adataidat a Partnernek továbbítjuk, aki a megadott címre leszállítja az Ajánlatot. Az adattovábbítás szükségességére és menetére lentebb még külön kitérünk. Az adataid továbbításával a közöttünk lévő kapcsolat az adott Megrendeléssel kapcsolatosan megszűnik, az adataidat azonban az Ajánlathoz kapcsolódó, jogszabály által előírt szavatossági idő végéig adatfeldolgozóként továbbra is kezeljük, melynek indokaira az alábbiakban szintén kitérünk. Ha a fenti adataidat már a felhasználói profilodban megadtad, úgy azt a hozzájárulásod alapján adatkezelőként kezeljük, amíg az erre vonatkozó hozzájárulásodat vissza nem vonod. Ha a hozzájárulásodat visszavontad, úgy az adataidat haladéktalanul felismerhetetlenül és visszaállíthatatlanul töröljük.

A Megrendelés teljesítése során – főszabály szerint – a Partnereink minősülnek adatkezelőnek, mivel ők azok, akik a Megrendeléshez szükséges adatok körét és az adatkezelés fent részletezett célját és jogalapját (szerződés teljesítése) meghatározzák illetve a Megrendelést is ők teljesítik, mi csak közreműködünk abban, hogy Partnereink Ajánlatai eljuthassanak hozzád. Az adott Ajánlatnál az azt biztosító Partner nevét és elérhetőségét minden esetben megtalálod. Előfordulhat, hogy a Megrendelésed alapján az Ajánlatot – kapacitás hiányában – nem maga a Partner szállítja ki, hanem futárszolgálatot vesz igénybe a szállításhoz. Amennyiben a Partner futárszolgálat útján juttatja el neked az Ajánlatot, úgy az erre vonatkozó információt (beleértve a futárszolgálat nevét és elérhetőségét) igyekszünk minden esetben már az Ajánlatnál feltűntetni. Mivel ez nem minden esetben sikerül, illetve mivel Partnereink több futárszolgálattal is végeztethetik a kiszállítást, így kérünk, hogy erről Partnereinknél is tájékozódj! Ha szállításban futárszolgálat is közreműködik, úgy a Megrendelésnél megadott adataidat Partnerünk – a szerződés teljesítése érdekében – a szállítást végző cég részére is továbbítja, erre vonatkozóan szintén érdeklődj Partnerünknél.

Szeretnénk felhívni a figyelmedet, hogy a Megrendelés teljesítésével kapcsolatosan szerződéses kapcsolat közötted és Partnerünk között jön létre, így szavatossági igényedet is Partnerünkkel szemben tudod érvényesíteni. Természetesen amennyiben szavatossági igényeddel mégis hozzánk fordulnál, úgy segítséget nyújtunk ahhoz, hogy Partnerünkkel fel tudd venni ez ügyben a kapcsolatot.

II.4. Hírlevél feliratkozás

Kezelt adatok: a Felhasználó e-mail címe

Az adatkezelés jogalapja: a Felhasználó hozzájárulása (GDPR 6. cikk (1) bekezdés a) pont)

Az adatkezelés célja: a Felhasználó értesítése új Ajánlatokról illetve tájékoztatás a Weboldalon elérhető újdonságokról vagy a Felhasználót érintő bármely változásról

Az adatkezelés időtartama: a hozzájárulás vagy a Weboldalon tett regisztráció visszavonásáig

Ha szeretnél értesülni a Weboldalon közzétett legújabb illetve legjobb Ajánlatokról, továbbá szeretnél elsőként értesülni különféle kedvezményeinkről vagy fejlesztéseinkről, lehetőséged van arra, hogy feliratkozz hírlevelünkre. Ezt megteheted a Regisztrációkor is, ha bepipálod a “szeretnék hírlevelet kapni az ajánlatokról” szöveg melleti jelölőnégyzetet (checkbox) vagy egyébként bármikor a “feliratkozás hírlevélre” sávnál az e-mail címed megadásával és a jelölőnégyzet bepipálásával. Természetesen erről bármikor leiratkozhatsz a hírlevél láblécében található leiratkozó gomb segítségével, egy nekünk címzett e-mail-lel vagy a saját felhasználói fiókodban a hozzájárulás visszavonásával.

Ha hozzájárultál a hírlevél küldéséhez, akkor bizonyos időközönként olyan e-maileket fogsz kapni tőlünk, melyekben különböző információkkal látunk el téged a Weboldalon található Ajánlatokkal vagy magával a Weboldal működésével kapcsolatban. A hírlevelekkel nem célunk, hogy zaklassunk téged és elárasszuk a postaládádat, így naponta maximum 1 ilyen levelet fogsz kapni tőlünk. Azzal, hogy bepipálod a hírlevélre való feliratkozást, konkrét és megfelelő tájékoztatáson alapuló egyértelmű kinyilatkoztatást teszel, hogy beleegyezel, hogy részedre hírlevelet küldjünk, valamint az ezen levelek küldéséhez szükséges személyes adataidat kezeljük.

Hírlevél regisztrációd törlését bámikor kezdeményzeheted egyrészt bármelyik hírlevelünk alján található linkre kattintva ill. az info@xentury.hu emaicímre küldött leiratkozást igénylő levéllel, arról az emailcímről amelyről a hírlevél regisztrációt elvégezted. Amennyiben a hírlevelünk alján található linkre kattintva kezdeményezed regisztrációd törlését, úgy az automatikusan végbemegy, minden további cselekmény nélkül, amennyiben pedig e-mail útján, úgy a lehető legrövidebb időn belül munkatársaink eltávolítják valamennyi tárolt adatodat.

II.5. Sütik (Cookie-k)

A Weboldalon tett látogatásaid során szeretnénk, hogy a lehető legjobb felhasználói élményben részesülj. Vagyis minden oldal és tartalom villámgyorsan betöltődjön, a személyre szabott beállításaid pontosan úgy maradjanak mindig, ahogy legutóbb hagytad őket, és az igényeidnek megfelelő releváns tartalmat jelenítsünk meg. Mindezeket úgynevezett cookie-k teszik lehetővé. De mi is az a cookie pontosan?

A Cookie-k kisméretű szöveges fájlok, amelyek egyedi azonosítót tartalmaznak, amelyek a számítógépen vagy a mobil eszközödön tárolódnak, így az általad használt eszköz felismerhető lesz. A cookie-kat csak az adott oldal látogatásának időtartamára lehet használni, vagy annak mérésére, hogy Te időről időre hogyan használod a szolgáltatást és a tartalmat. A Cookie-k segítenek a Weboldalainkon használt fontos jellemzők és funkciók megjelenítésében, és a Te vásárlói élményed javításában.

Egy weboldal használata során többféle cookie-val találkozhatunk, mindegyik más és más célt szolgál. A következő cookie-típuskat különböztethetjük meg:

Nélkülözhetetlen/Funkcionális cookie-k: ezek általában olyan apró adatcsomagok a számítógépeden, amelyek segítik a weboldalak működését. Ahhoz kellenek, hogy gyors, modern és felhasználóbarát Weboldalt tudjunk biztosítani neked. Ezek nélkül a Weboldal nem működne. A funkcionális sütik segítségével jegyezzük meg azokat a kis apróságokat, hogy milyen állapotban hagytad el legutóbb az oldalt, hogy amikor újra jössz, mindent pontosan ugyanúgy és ugyanott találj, ahol hagytad.

Statisztkai és marketing cookie-k: ezeket különböző látogatói szokások megismerésére használják. Ezek segítenek abban, hogy a web-fejlesztők jobban lássák, mi az, ami működik, és mi az, ami nem, és ennek megfelelően tudják a te igényeidnek megfelelően fejleszteni a Weboldalt. Abban is segít, hogy kiderüljön, mitől hatékony egy hirdetés vagy egy kommunikáció, egy másik pedig miért nem. Megmutatja a különböző oldalakon eltöltött időket, vagy éppen azt, miként jutottál el egy adott oldalra. Ezek ismeretében javítani lehet a Weboldal szerkezetét, működését, tehát segítenek olyan irányban továbbfejleszteni a Weboldalt, ami még jobban megfelel a látogatói szokásoknak, még kényelmesebb használni. Segít képet alkotni arról, milyen eszközökről, milyen földrajzi helyekről és napszaknak megfelelően milyen intenzitással nézték a Weboldalt, illetve milyen látogatási és visszatérési trendek alakulnak ki, mely oldalakról látogatsz az adott oldalra.

Ezen túlmenően megkülönböztetünk egy munkamenetre érvényes cookie-kat és állandó cookie-kat. Az egy munkamenetre érvényes cookie csak addig él, amíg be nem zárod a böngészőt. Az állandó cookie-k tovább élnek, azok nem törlődnek automatikusan a böngésző bezárásakor. Nade miért maradnak ott, mi a jó ebben? Nos, ilyen állandó cookie-k például azok, amelyek segítik az oldal gyorsabb működését, megjegyeznek olyan dolgokat, amiket te állítottál be magadnak a Weboldalon.

Mi van akkor, ha Te nem szeretnél ilyen cookie-kat?

Akár az összes cookie-t törölheted a gépedről és megakadályozhatod, hogy újabb cookie-kat helyezzünk el a gépeden. Igaz, ettől elképzelhető, hogy egyik vagy másik Weboldal nem fog majd működni, de az is biztos, hogy nem lesz több cookie.

A böngésződ beállításaiban elfogadhatod vagy elutasíthatod az új cookie-kat és törölheted a meglévő Cookie-kat. Azt is beállíthatod a böngészőben, hogy az értesítsen minden alkalommal, amikor új cookie-kat helyeznek el a számítógépeden vagy más eszközön. A Cookie-k kezelésével kapcsolatban további információkat találhatsz a böngésződ „help’ funkciójában.

Ha Ön úgy döntesz, hogy néhány vagy az összes cookie-t kikapcsolod, nem fogod tudni használni a Weboldalaink valamennyi funkcióját.

Ezek után nézzük meg pontosan mi milyen cookie-kat használunk a Weboldalon:

FUNKCIONÁLIS

1) Név: web

Mit csinál? - A szerver és a böngésző közötti munkamenetet azonosítja.

2) Név: nomobile

Mit csinál? - Ha él ez a süti, akkor a desktop verzió és nem a mobil töltődik be.

3) Név: userdata

Mit csinál? - Ebben tároljuk a korábbi rendelésed adatait. Ha újra rendelsz, akkor ennek segítségével töltjük ki az adatait a vásárlói űrlapon, amivel sokkal kényelmesebben vásárolhatsz.

4) Név: vote

Mit csinál? - Szavazáskor tároljuk le, az biztosítjuk vele, hogy mindenki csak egyszer szavazhasson.

STATISZTIKAI CÉLÚ

5) Név: visitor

Mit csinál? - Az aznapi dátumot tárolja. Arra szolgál, hogy a Felhasználó látogatását munkamenetenként csak egyszer számolja bele a napi statisztikába.

6) Név: fromnl_cookie, fromnl_cookie_u

Mit csinál? - Ezek arra szolgálnak, hogy látogatáskor azonosítani tudjuk a hírlevélből jött felhasználót és a hírlevelet magát.

7) Név: newsl_seq

Mit csinál? - Arra szolgál, hogy vásárlásnál azonosítsuk a hírlevél útján a Weboldalra látogató Felhasználót.

8) Név: __utma ; __utmb ; __utmc ; __utmt ; __utmz

Mit csinál? – A Google Analytics által alkalmazott cookie-k, analitikus cél szolgálnak. Több info: https://policies.google.com/?hl=hu&gl=hu

9) Név: _ga

Mit csinál? – Szintén a Google Analytics által alkalmazott cookie-k. Több info: https://policies.google.com/?hl=hu&gl=hu

MARKETING CÉLÚ

10) Név: __cfduid

Mit csinál? – A Onesignal által lerakott süti. A Onesignal egy böngészőn belüli értesítéseket támogató szoftver. A Onesignal engedélyezését/tiltását bármikor elvégezheted a saját böngésződ beállításaiban. Több info: https://onesignal.com

11) Név: ads/user-lists/#

Mit csinál? - googleadservices, remarketing munkamenet süti Több info: https://policies.google.com/?hl=hu&gl=hu

12) Név: test_cookie ; IDE ; r/collect

Mit csinál? - A google doubleclick néven futó sütije, a hirdetési szolgáltatásához használja. Több info: https://policies.google.com/?hl=hu&gl=hu

13) Név: affiliate

Mit csinál? – Marketing partnerek kizárólag forgalom méréshez és elszámoláshoz használt cookie-ja. Azonosíthatóvá teszi a marketing partnerek felületéről megvalósult vásárlásokat.

14) Név: _smvs ; _smps ; smcfds ; SMOPTST ; SMCNTCTGS ; smOViewsPopCap ; smrcrsaved ; Smg ; smwp ; smvr ; smg ; smform ; Smevent ; Smclient ; Smuuid

Mit csinál? – A SALESmanago által alkalmazott cookie-k a felhasználói élmény perszonalizálásában segítik az Extra-Market Kft-t. Több infó: https://www.salesmanago.com/info/gdpr.htm

Felhívjuk figyelmedet, hogy mivel nekünk nincs ráhatásunk, a megadott személyes adatok valódiságáért és pontosságáért te felelsz. Amennyiben valótlan adatot vagy valamilyen adatot pontatlanul adsz meg, úgy az ebből eredő késedelemért vagy kárért nem vállalunk felelősséget. Amennyiben azt észleled, hogy személyes adataidat pontatlanul adtad meg, lehetőséged van adataid pontosítására, helyesbítésére illetve javítására vagy módosítására. Ha ez utóbbit észleled úgy lépj be felhasználói profilodba és módosítsd az adataidat illetve amennyiben a felhasználói profilodban nem adtad meg adataidat és azok egy adott Megrendeléssel kapcsolatosan kerültek megadásra, úgy haladéktalanul keress minket az ugyfelszolgalat@extramarket.hu e-mail címen, hogy adataidat mielőbb javíthassuk illetve módosíthassuk valamint a helyes adataidat a Megrendelést teljesítő Partnerünk részére továbbíthassuk.

Felhívjuk továbbá a figyelmedet, hogy amennyiben a fenti II.1.-II.5. pontban megjelölteken túl bármilyen módon további személyes adatokat bocsátasz a rendelkezésünkre, úgy azt haladéktalanul felismerhetetlenné tesszük és visszaállíthatatlanul töröljük, továbbá kizárjuk felelősségünket azon adatok tekintetében, melyeket önkéntesen, az erre irányuló kérésünk nélkül hoztál a tudomáunkra.

III. ONLINE VÁSÁRLÁSSAL KAPCSOLATOS ADATTOVÁBBÍTÁS AZ OTP SimplePay SZÁMÁRA

A webshopon történő vásárlás során biztosított online bankkártyás fizetés (OTP SimplePay fizetési mód) során az Adatkezelő bankkártya adatot nem rögzít, nem tárol. Online fizetéskor a bankkártya adatok rögzítése/elmentése az OTP Mobil Szolgáltató Korlátolt Felelősségű Társaság felületén történik (székhely: 1138 Budapest, Váci út 135-139. B. ép. 5. em) az Adatkezelő adatfeldolgozójaként jár el. A kártyaadatokhoz, valamint az Érintett, mint Felhasználó által megadott egyedi azonosítóhoz (bankkártya jelszó) biztonsági okokból és a kártyatársasági előírásoknak megfelelően még az Adatkezelő sem fér hozzá.

Az adatfeldolgozó által végzett adatfeldolgozási tevékenység jellege és célja a OTP SimplePay Adatkezelési tájékoztatóban, az alábbi linken tekinthető meg: https://simplepay.hu/wp-content/uploads/2023/09/OTPM_kereskedoi_kapcsolattartoi_adatkezeles_hun_20230908.pdf

IV. AZ ADATKEZELÉS FOLYAMATA, ADATTOVVÁBBÍTÁS

A megadott személyes adataiddal kapcsolatosan minden szükséges technikai és szervezeti lépést, óvintézkedést megteszünk azért, hogy a személyes adataid és azok minősége védve legyen, többek között korlátozzuk munkatársaink között a személyes adatokhoz történő hozzáférést és biztosítjuk a folyamatos fizikai, elektronikus és eljárási védelemet, amely megfelel a személyes adatokra vonatkozó szabályoknak.

Minden tőlünk elvárható intézkedést megteszünk az adatok biztonságos őrzésére, de nem vállalunk felelősséget az adatok megrongálódásáért, megsemmisüléséért vagy illetéktelen kezekbe kerüléséért műszaki hiba, természeti csapás, terror- vagy bűncselekmény esetén.

Személyes adataidat két esetben osztjuk meg harmadik féllel. Egyrészről a Megrendelésed teljesítéséhez szükség van arra, hogy a megadott személyes adataidat harmadik személyek részére továbbítsuk. Ez abból adódik, hogy mi csak közvetítőként járunk el közted és a Megrendelést teljesítő Partnereink között. Az adatok továbbítását azonban nem automatikusan tesszük, hanem ahhoz minden esetben kifejezett hozzájárulásodat kérjük. Az egyes Ajánlatoknál minden esetben közzétesszük, hogy Megrendelés esetén ki az, aki az Ajánlatot nyújtja, ezzel pedig megtudhatod, hogy adataidat kinek továbbítjuk. Az adataid továbbításához a Megrendelés leadása előtt tudsz hozzájárulni a kapcsolódó jelölőnégyzet bepipálásával. Felhívjuk a figyelmedet, hogy ha az adattovábbításhoz nem járulsz hozzá, úgy az akadályát képezi a Megrendelés teljesítésének. Amennyiben az adattovábbításhoz nem járulsz hozzá, az a Megrendelés teljesítésének olyan meghiúsulási oka, amiért sem mi sem Partnereink nem tartoznak felelősséggel. Ahogy fentebb leírtuk, Partereink is továbbíthatják adataidat harmadik félnek (futárszolgálat), erre azonban Partnereink adatvédelmi szabályai irányadóak. A továbbított adataid köre megegyezik a Megrendelés leadásakor vagy a felhasználói profilodban megadott adatokkal, ezen túlmenően semmilyen további adatot nem adunk át és a továbbítást is csal azért tesszük, hogy a Megrendelésed sikeresen célba érhessen. Ezen eseteken kívül kizárólag hatósági/bírósági kötelezésre adhatjuk át személyes adataidat harmadik fél részére.

  1. A FELHASZNÁLÓ ADATKEZELÉSSEL KAPCSOLATOS JOGAI

A személyes adataiddal kapcsolatosan az alábbi jogok illetnek meg:

visszavonás joga: az adatkezeléshez történő hozzájárulásodat bármikor visszavonhatod, azonban ez nem érinti a visszavonás előtt megadott hozzájárulás alapján végrehajtott adatkezelés jogszerűségét;

hozzáférési jog: jogosult vagy arra, hogy a visszajelzést kapj tőlünk arra vonatkozóan, hogy személyes adataidnak kezelése folyamatban van-e, továbbá, hogy információt kérj a GDPR 15. cikk (1) bekezdésében foglaltakról;

helyesbítéshez való jog: jogosult vagy arra, hogy kérésedre indokolatlan késedelem nélkül helyesbítsük a rád vonatkozó pontatlan személyes adatokat, továbbá jogosult vagy arra, hogy a hiányos személyes adatok kiegészítését kérd;

törléshez való jog: jogosult vagy arra is, hogy kérésedre indokolatlan késedelem nélkül töröljük a rád vonatkozó személyes adatokat, mi pedig kötelesek vagyunk arra, hogy a rád vonatkozó személyes adatokat indokolatlan késedelem nélkül töröljük, ha a GDPR 17. cikk (1) bekezdésében meghatározott indokok valamelyike fennáll;

az adatkezelés korlátozásához való jog: jogosult vagy még arra, hogy kérésedre a korlátozzuk az adatkezelést, ha a GDPR 18. cikk (1) bekezdésében rögzített valamelyik feltétel teljesül;

adathordozhatósághoz való jog: jogosult vagy arra, hogy a rád vonatkozó és általad rendelkezésünkre bocsátott személyes adatokat tagolt, széles körben használt, géppel olvasható formátumban megkapd, továbbá arra, hogy ezeket az adatokat egy másik adatkezelőnek továbbítsd.

Kérünk, hogy a fenti jogaidat ne gyakorold a rendeltetésellenesen, hanem csak akkor, ha annak valós alapja van vagy valamelyik GDPR-ban meghatározott feltétel ténylegesen fennáll.

  1. ADATKEZELŐ, ADATFELDOLGOZÓ

Az adatkezelő személye: Extra-Market Kft. (székhelye: 1089 Budapest, Bláthy Ottó utca 37. 83 épület., cégjegyzékszáma: 01-09-386318, adószáma: 29305696-2-42, e-mail: info@extramarket.hu)

A Szolgáltató kizárólag a fenti II.1., II.2., II.4. és II.5. pontban meghatározott adatok körében minősül adatkezelőnek, mivel ezek az adatok azok, amelyek kezelésének célját és jogalapját a Szolgáltató határozza meg. A II.3. pontban meghatározott adatok körében a Szolgáltató csak abban az esetben minősül adatkezelőnek, amennyiben azokat a Felhasználó a felhasználói profiljában adta meg és mentette el.

A Megrendelés leadása során megadott adatok körét tekintve – a fenti kivételtől eltekintve – a Szolgáltató Partnerei minősülnek adatkezelőnek, mivel ők azok, akik a Megrendelés teljesítéséhez szükséges adatok körét és az adatkezelés célját meghatározzák. A Partnerek, mint adatkezelők neve és elérhetősége az egyes Ajánlatoknál kerül feltűntetésre. A Megrendelés teljesítése során a Szolgáltató adatfeldolgozónak minősül, aki a Felhasználónak a Partner által meghatározott adatait begyűjti és azokat a Partner részére a Megrendelés teljesítése érdekében továbbítja.

  1. JOGORVOSLAT

A személyes adataid kezelésével kapcsolatos jogaidat a Szolgáltatóval mint adatkezelővel szemben vagy jogosult gyakorolni. Amennyiben a jogaiddal élni kívánsz, úgy azt elsősorban felénk jelezd.

Tájékoztatunk, hogy a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóságnál (székhely: 1125 Budapest, Szilágyi Erzsébet fasor 22/c, telefon: +36-1-391-1400, fax: +36-1-391-1410, e-mail: ugyfelszolgalat@naih.hu) bejelentéssel bárki vizsgálatot kezdeményezhet arra hivatkozással, hogy személyes adatok kezelésével kapcsolatban jogsértés következett be, vagy annak közvetlen veszélye áll fenn. Ezen felül amennyiben úgy érzed, hogy jogaid sérültek bírósághoz fordulhatsz – választásod szerint – a lakóhelyed vagy tartózkodási helyed szerinti törvényszékhez.

Budapest, 2023. május 30.

Copyright © Minden jog fenntartva. All rights reserved. Extra-Market Kft.